Wpis z mikrobloga

Hej Mirki.
Kupić kasetę taką jaką miałem, tj.CS HG 300 9-rzędowa.
Mam bonu do decathlonu i czy taka kaseta dałaby radę?
Obecnie jak już pisałem na mirko wymieniłem łańcuch ale chodzi jak... bo kaseta zjechana. Więc ta decathlonowa czy ta oryginalna? cena podobna chociaż shimanowska nawet tańsza..
#rower #pytanie
  • 12
  • Odpowiedz
@Simfecstio: tylko policz ogniwa, a nie sprawdzaj długość xD Bo wyciągnięty łańcuch będzie dłuższy od nowego nawet o 1-1,5 ogniwa przy tej samej ilości ogniw. Albo skorzystaj ze sposobu, który ci ostatnio linkowałem.
  • Odpowiedz
Ale na stronie napisali taka samą liczbę ogniw.


@Simfecstio: ale tak jak napisałem - często z tych 116 czy 114 trzeba jeszcze łańcuch skrócić.

No i lepiej bierz tę kasetę Shimano.
  • Odpowiedz
@Simfecstio: musisz mieć rozkuwacz, żeby skrócić. Poza tym spróbuj tej metody, którą ci podlinkowałem
https://roweroweporady.pl/jak-dobrac-dlugosc-lancucha-rowerowego/ - załóż na największy blat z przodu, na największą zębatkę kasety z tyłu, pomijając przerzutkę. Złącz łańcuch i do tej długości dodaj jeszcze ze dwa ogniwa.

Może stary łańcuch też nie był idealnej długości, różni ludzie składają rowery w serwisach... Spinka służy tylko do zamknięcia łańcucha, żeby się później łatwiej go otwierało i czyściło czy wymieniało
  • Odpowiedz