Wpis z mikrobloga

#pilkanozna #sedziapilkarski

Pytanie do sędziów. Czy warto zrobić kursy sędziowskie, żeby dorobić sobie trochę w weekendy i wolnym czasie? Wiadomo że w takiej b-klasie jest tylu ekspertów od sędziowania ile aktualnie osób znajduje się w okolicy boiska i zastanawiam się czy sędziując taki mecz nie ryzykuje swojego zdrowia za jakieś marne pieniądze.
  • 3
@reg_edit: Jeśli pasjonujesz się piłką, chciałbyś przeżywać mecze z nietypowej perspektywy i masz mocne nerwy, to jak najbardziej warto. Sędziowanie jest fajną pasją. Ryzykujesz głównie zdrowie psychiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak chodzę na niższe ligi od siedmiu lat, tak byłam świadkiem jedynie oblania sędziego piwem, a tak to same wyzwiska.

Zrobiłam kurs sędziowski, ale jestem cykorem i wolę oglądać mecze z boku. Zawsze możesz spróbować, a
@reg_edit: Na początku sędziuje się jedynie jako asystent w najniższej lidze i na meczach dzieci. Sędziów zaraz po kursie starają się przydzielać na łatwiejsze mecze (przynajmniej u nas tak było). Jeśli Ci dobrze idzie, to po jakimś czasie sędziujesz jako główny i w coraz wyższej lidze (choć zdecydowana większość zatrzymuje się na A klasie, bo awansować nie jest łatwo). Oprócz dobrego sędziowania trzeba też zdawać testy – sprawnościowe i pisemne z