Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Na jakim poziomie najlepiej dać dwuklasowosc w Baldura Gates 1 ee. Dawno nie grałem i właśnie nie pamiętam na jakim poziomie najlepiej. Chce mieć wojownika kapłana. I widzę że dałem styl walki dwoma broniami i cep bojowy. To teraz kiedy dać dwuklasowosc?
#baldursgate #gry #pytanie
  • 20
  • Odpowiedz
  • 0
@Simfecstio Ciężkie pytanie. Coś mi się kojarzy, że trzeba sprawdzić kiedy ma się wystarczającą ilość ataków i chyba thaco (?), przy czym, blokujesz woja dopóki nie wbijesz równego lvlu kapłanem. Pamiętam, że koksem był trójklasowiec, woj/złodziej/mag.
  • Odpowiedz
@Simfecstio: W Enhanced Edition działa to inaczej niż w zwykłej wersji. Zresztą dawniej różnice były nawet miedzy Baldurami a Icewind Dale.

W Enhanced Edition wygląda to tak:
Specjalizacja (2 gwiazdki biegłości w broni) daje 1/2 ataku na rundę
Wielkie Mistrzostwo (5 gwiazdek biegłości w broni) daje 1 atak na rundę

wojownik, paladyn, łowca dostają 1/2 ataku na rundę na poziomie 7 i 13

W jedynce nie osiągniesz 13 poziomu, więc jeśli
  • Odpowiedz
@Simfecstio: Prosz
https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=185991458

Ja ogrywając Baldury na moim #xiaomi w BG:EE zacząłem jako wojownik i na 7 poziomie, gdzie już miałem 5 punktów w długich mieczach (żałuje, że nie w Katanach, no ale cóż :<) przeklasowałem się na Złodzieja. Dobijanie tych 7 poziomów złodziejem bez moich wojowniczych mocy był męczące, ale teraz backstabb z dwóch długich mieczy z Wielkim Mistrzostwem UUUHUUU.

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ChochlikLucek: kurde, na 7 poziomie nie dostalem punktu do przydzielenia do broni, mialem... chyba ze dalem dupy i zamiast 5 gwiazdek do korbaczy dalem 2 do stylu walki dwoma bronmi, ale nie moglem dodac.. jakbym mogl to bym dodal chyba
  • Odpowiedz
@Simfecstio: Wiesz, może też coś popieprzyłem i ten piąty punkt dodałem sobie jako złodziej. Ale widać można rozwijać sobie skill w broni aż do 5 jako dwuklasowy wojownik/złodziej (tylko wolniej jako taki złodziej te punkty dostajesz).
  • Odpowiedz
@ChochlikLucek: od 9 poziomu mozna dodac, to teraz pytanie, jak dobije do tego 7 poziomu wojownika i przebije lvl kaplanem to bede mogl dodac jeszcze jeden punkt do 5? Jeżeli tak to spoko ale nie wydaje mi sie ;/
  • Odpowiedz
@Simfecstio: A wiesz, że nie wiem? Multi w Baldurach to zawsze było dla mnie czarną magią. Podczas tej gry tyle się dzieje, trzeba używać aktywnej pauzy, że nie wyobrażam sobie robienia tego z kimś ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie wspominając, że granie na 5,5 calowym ekranie wymaga sporo precyzji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ChochlikLucek: fajnie sie gra z kims, gorzej z pauzą. Zazwyczaj jest tak, że jedna osoba klika i mowie ze przerywam pauze xd tylko mamy troche za duzo wojownikow i jednego maga... w 1 to spoko ale w 2 moze byc ciezko
  • Odpowiedz
@Simfecstio: Nie ma spolszczenia Siege of Dragonspear na tę chwilę. Początkowo zespół wolontariuszy tłumaczący nowe treści w Enhanced Edition miał się tym nie zajmować, ale w zeszłym roku wyrazili zainteresowanie. Postęp prac jest raczej wolny, ale nic dziwnego. Tekstu jest całkiem sporo i robią to po godzinach.

Ponadto Beamdog rozważa dodatkowe lokalizacje, ale nie wiadomo czy doczekamy się oficjalnego wsparcia, a jeśli tak, to zapewne będzie to za pośrednictwem obecnego zespołu
  • Odpowiedz
@Simfecstio: Jesteśmy zbyt wąską grupą docelową, aby tak mały developer jak Beamdog brał pod uwagę lokalizację bardzo niszowego produktu. Już gierki indie mają szersze grono odbiorców niż SoD. Ten okazał się generalnie dużo droższy w produkcji niż zakładano i przekreślił szansę na więcej gier na przebudowanym Infinity Engine. Według wywiadów za pieniądze, które poszły na produkcję SoD można dziś zrobić całkiem nową grę na współczesnym silniku.

Dlatego też komputerowa adaptacja RPG
  • Odpowiedz
@Simfecstio: Jeśli zdecydujesz się na granie po angielsku, to koniecznie przełącz język gry na angielski. Inaczej będziesz miał straszny młyn w tekście, bo część zwrotów będzie przetłumaczona, generowana np. na bazie płci Twojej postaci.
  • Odpowiedz