Wpis z mikrobloga

Znajdzie się tańsze PLA niż 60zł/kg?

W tej cenie mogę dostać EKOFilament (7+1 kolorów) lub od HMF (3 kolory).

Strasznie drogie to hobby ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Szczerze to zamówiłem 1kg razem z drukarką (Ender-3) za +16USD i muszę przyznać, że jest wzorowy (ale mówię to jako laik :P)

#druk3d
  • 17
@sylwek2k tylko czy to za 40 zł jest cokolwiek warte? ;)

Mówię drogie może biorąc pod uwagę ile kosztuje kg granulatu PLA a ile kg filamentu xD dodatkowo patrzę sobie na wykres zużycia energii, mam +300% od kiedy zacząłem drukować
@foxbond: ale 1kg wydruków to jest niezły karton, po kilku kg filamentu będziesz miał do wymiany rolki/łożkyska w rolkach i inne sprawy eksploatacyjne - więc cena drutu to nie jest przecież jakiś dramat - więcej zapłacisz za ich przesyłki czy choćby za miejsce do przechowywania (pamiętaj że nie lubią wilgoci, i kurzu, który bardzo późnej szkodzi bo się kumuluje w głowicy, jeśli nie masz czyścika)
tylko czy to za 40 zł jest cokolwiek warte? ;)


@foxbond:

Tak :)


Mówię drogie może biorąc pod uwagę ile kosztuje kg granulatu PLA a ile kg filamentu xD


@foxbond:

to kup sobie wytlaczarke i pomin posrednika xD

dodatkowo patrzę sobie na wykres zużycia energii, mam +300% od kiedy zacząłem drukować


@foxbond:

To wylacz grzanie stolu, bo przy PLA nie jest wymagany :P Od razu odczujesz roznice w rachunku
Zawsze drukawałem tymi filamentami z 'wyższej' półki. Ostanie dwie rolki taki najtańszy jaki znalazłem, 43zl za 1kg i co? Szczerze jakiejś większej różnicy nie widzę.
Dzięki Mireczki za opinie, w tygodniu zamówię sobie EKOFilament od FlameRunner ʕʔ

Podoba mi się jak (względnie) bezobsługowo drukuję teraz, zostanę przy sprawdzonych produktach

po kilku kg filamentu będziesz miał do wymiany rolki/łożkyska w rolkach i inne sprawy eksploatacyjne

@hrumque: Nie strasz, liczyłem na kilkanaście kg :P

@sylwek2k: Właśnie z swojego krótkiego doświadczenia musze stwierdzić, że _muszę_ grzać stół, własciwie to nawet daję 80C na start
Jakbym zaczął pracować na b2b to dodam wydruk 3D do działalności ( ͜͡ʖ ͡€)


@foxbond:

jeszcze musialbys byc vatowcem :P

Właśnie z swojego krótkiego doświadczenia musze stwierdzić, że muszę grzać stół, własciwie to nawet daję 80C na start i później 60, inaczej miałem problem z odklejającym się obiektem + bardzo "agresywnie" podwinęły się brzegi na innym. Ale spróbuję zejść do 40 a później nawet wyłączę dla kolejnych
@foxbond też jak szukasz tańszych filamentow to spoko są tak zwane przejściówki. Jest to tam mieszany kolor w np 3/4 szpuli będzie czerwone a reszta pomarańczowa. Ja tam albo na fb szukam albo Zadar z Krakowa czasem takie sprzedaje i wtedy to jest 39zl za kilogram pla od spectrum