Wpis z mikrobloga

Pytanko Panowie.
Załóżmy, że jest mieszkanie w którym nie ma kompa, niema tv z smartem tylko zwykły (HDMI posiada), a docelowy użytkownik listy M3U nie ma zdolności uruchamiania jakichkolwiek urządzeń i konfigurowania, to jakie było by najlepsze, zarazem najtańsze rozwiązanie/urządzenie, by wklepać linijkę z m3u i epg?

Dodam, że prawie na pewno kiedyś jakiegoś boxa sam miałem na testy i dało się w nim tak pogrzebać, by Kodi miało ustawiony autostart. Da się obecnie tak zrobić, by po uruchomieniu, wciśnięciu klawisza POWER na pilocie, ODRAZU uruchamiał się kodi, czy tam iptv Extreme, czy inny player? Ktoś, coś? Jeśli tylko do takiego zastosowania miało by to być urządzenie, to ma znaczenie czy będzie miało 1gb, czy 2gb ram?

Jak wygląda to w przypadku starych dekoderów nBox i chęci odpaleniu iptv na nich? Da się tak zrobić by po uruchomieniu, z pilota jednym kliknięciem bez przechodzenia przez 10 podMenu dało się uruchomić aplikację iptv? :)

#iptv #rapidtv #kodi
  • 11
@itdrwal: i jaka aplikacja dobrze działa. A chromecast jeśli chodzi o iptv? :-)

@Stan_Przedzawalowy: niewiem. Nieważne, naprawdę nie wiem. Odpowiadaj w temacie, a nie czepiaj się interpunkcji, czy ortografii, albo idź na Główną to robić, bo na mirko jakoś dziwnie zwracać komuś uwagę :p
@hpiotrekh: smart Iptv to ta płatna aplikacja?
Da się wg Ciebie tak ustawić boxa, by zrobić auto uruchamianie tej aplikacji?

@itdrwal: a jest jakiś player, który działa jak np YouTube na chromecast? Żeby no na telefonie byla lista kanałów, przewijana, a obraz leciał tylko na tv?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ravau: tak, 5€ za urządzenie ale wygoda i szybkość bez porównania z kodi czy innymi odtwarzaczami.

Ja w tv na andku mogłem zamienić guzik netflixa na dowolną inna aplikacje (nie pamiętam jak ten program się nazywał) więc na boxie też pewnie by się dało któryś z guzików przypisać. Albo może jakiś tasker żeby uruchamiam program po starcie.
Albo nauczyć osoby jak uruchomić ten jeden.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ravau Automate na Androida zrób sobie taska żeby po każdym uruchomieniu urządzenia startowało kodi. A w samym kodi ustaw auto odtwarzanie ostatniego oglądanego kanału.

Co do samego urządzenia to zależy czy chcesz certyfikacje od googla czy nie. Jeżeli tak to w gre wchodzi chyba jedynie Xiaomi Mi Box. Jeżeli nie zależy ci na certyfikacji to najlepiej wybrać jakiegoś chińczyka z prockiem Amlogic 905x/912x. Co do ilości ram to 2gb spokojnie powinno wystarczyć