Wpis z mikrobloga

gram pierwszy raz w #masseffect - pierwsza część. Jestem świeżo po walce z Matką Benezją i mam problem - nie mogę otwierać bardziej zaawansowanych niż proste zaszyfrowane skrzynki. Moi towarzysze tego też niestety nie potrafią bo rozwijałem ich w walce (nie wiedząc, że tylko oni się tego mogą nauczyć). I teraz pytanie:
1) czy można im jakoś zresetować punkty?
2) czy istnieje jakiś inny sposób, by moja postać sama umiała otwierać lepsze zamki?
3) czy warto szkolić różnych towarzyszy, czy lepiej mieć zawsze tych samych przy sobie?
4) czy u Was też Ci towarzysze na okrągło giną i ogólnie wydają się być useless? Daję im ekwipunek, ale no...

#grykomputerowe #gry
  • 11
@carryON_: O ile pamiętam, do otwierania skrytek potrzebne są umięjętności Elektronika i Dekrypcja, mają je chyba Tali, Garrus, Kaidan i Szepard inżynier, infiltrator oraz sentinel. Wystarczy że rozwiniesz je u jednego z nich i mając go w drużynie masz spokój ze skrzynkami.

1. Chyba tylko edytując plik save'a.
3. Są aczivki ze ukończenie większości misji z danym kompanem dające jakieś bonusy na przyszłe przejścia gry.
4. Zależy. Ashley i Wrex nie
@carryON_: Już dokładnie nie pamiętam, ale:
Ad 2 postać musi mieć odpowiednią umiejętność, jak jej nie ma to nie
Ad 3 jak się chce, ja wszystkich szkoliłem i sobie ich zmieniałem, jak sam nie mogłem hakkwać, deszyfrować to brałem takich, co potrafili to robić
Ad. 4 nope, w pierwszej części są akurat całkiem pożytyczni, ustawiaj ich i korzystaj z ich mocy podczas pauzy, a jakby co to rozwijaj życie i regenerację
@carryON_: Oczywiście warto szkolić rożnych towarzyszy, są misje, gdzie bardziej skorzystasz z umiejętności Liary, zdolności bojowych Ash czy Wrexa, specjalistki od Gethów Tali lub wszechstronnego Garrusa. Taki tip - nie inwestuj żadnych punktów w broń snajperską, w ME1 jest ona do kitu w rękach gracza, zaś twoi towarzysze lepiej walczą z automatami (większy dps).
Co do tych zamknietych pojemików to potrzebujesz deszyfracji (decyption) u siebie lub u towarzysza, ale nie przejmuj
@carryON_:
1. Nie
2. Trzeba rozwijać Elektronikę/Deszyfrację. Te dwie umiejętności odpowiadają za otwieranie zamków i każda z nich pozwala łamać średnie i później trudne zabezpieczenia, gdy umiejętność rozwiniesz do tego etapu, który ulepsza Przeciążenie/Sabotaż do stopnia Zaawansowanego i później MIstrzowskiego. Nie ważne, która z postaci w drużynie ma te umiejętności, do otwierania zamków brana jest zawsze najwyższa wartość z aktywnej drużyny. Inna sprawa, że warto rozwijać te umiejętności, bo Przeciążenie i