Wpis z mikrobloga

Używany GTX 1080 od EVGI w wersji FTW mający jeszcze ponad 2 lata gwarancji (1590 zł) czy RTX 2060 FE (1619 zł) albo jakiś w podobnej cenie.

Za 2060 jest o wiele lepsze NVENC które mi się przyda, obliczenia FP16 i skoro ma je teraz także Nvidia a nie tylko AMD to może i gry zaczną je wykorzystywać dając boosta do wydajności.

za 1080 stoi 8GB VRam i gwarancja EVGA.

Będzie używane do 1440p więc większy VRam bym przytulił.

Nie moge sie zdecydować a dzisiaj chce zamawiać karte.

#nvidia #pcmasterrace #kiciochpyta
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Variv: Na dzień dzisiejszy 6GB VRamu jest akurat, jutro może być problem.

Takie kupowanie kart przed nową generacją konsol ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Navari: 1080 jest wydajniejsze, RTX 2060 są gorące (przynajmniej ventusy), raytracking mnie nie kręci, szedłbym w GTXa, ponieważ 1080 można jeszcze dobrze OC zrobić
  • Odpowiedz
@Variv: Wszystko stoi za 2020, Sony siedzi cicho i nowych zapowiedzi prócz tego co wiemy że jeszcze wyjdzie na PS4 nie będzie a M$ już rok temu zapowiedział że są w trakcie prac. Kto wie czy na E3 czegoś M$ nie pokaże.

No ale to nie o tym :D

Musze zdecydować między obiema kartami, najbardziej kusi mnie NVENC w 2060 no ale jeżeli to tak wielka głupota to odpuszcze go.
  • Odpowiedz
Skończyłem na 1070Ti w wersji Asus Rog Strix 300 zł taniej od 1080. Gwarancja też około 2 lat w dobrym sklepie.

Wcześniej ta sama aukcja była 200 zł droższa, ale jak zleciał z ceną na ten pułap to był instant buy xD

1070Ti to praktycznie 1080 więc spoko, a nie chce się teraz pchać w drogie grafiki bo moim zdaniem zbliża nam się przez przejście na 7nm pokaźny skok i pascale oraz Turingi mogą zlecieć ostro z cen w szybkim czasie. Gdyby nie to że zmieniłem monitor na 1440p dalej bym siedział na 970.

RTX
  • Odpowiedz