Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Yukio_Mishima: Oh do oporu mój drogi. Można śmiać się kiedykolwiek, gdziekolwiek i ze wszystkiego. Oni tego nie sprawdzają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym przy tych bezbekach z betonu wolę wrzucić odgrzewanego kotleta ( )
  • Odpowiedz
@Pan_Maruda: a potem wracaja do PL i kupuja dom za gotowke, a nie za kredyt na 30 lat. Biedak musi jakos z biedy wyjsc. Czasem warto, choc na chwile, zapomniec o dumie i #!$%@? na przyslowiowym zmywaku. To sie w zyciu oplaci, jak ktos ma leb na karku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 228
@Cumpelnastodwa: Większość emigracji zadowala się raczej e46 w gazie, ale zgadzam się z ogólnym sensem Twojej wypowiedzi. Żadna praca nie hańbi, a wpis ma charakter stricte humorystyczny.
  • Odpowiedz
a potem wracaja do PL i kupuja dom za gotowke


@Cumpelnastodwa: A to ciekawe. Znam masę ludzi, którzy wyjechali do Niemiec albo regularnie tam pracują. Znam kilka razy tyle co wyjechało do Anglii, bo sam tam spędziłem cztery lata. Połowa już wróciła, ale nikt domów nie stawia.

Ja wybrałem taki scenariusz - wyjechałem, popracowałem, za pieniądze podróżowałem i się bawiłem, nauczyłem się języka i zawodu, kształciłem się i zdobywałem wykształcenie,
  • Odpowiedz
@UberKatze: no i fajnie odpisales. Wiadomo, ze kazdy ma inna historie. Ja znam kilka osob, ktore sie w taki sposob dorobilo fajnych pieniedzy i domow.

Pytasz co potem? To nie jest istotne. Wiadomo, ze trzeba miec jakis plan. Chodzi mi bardziej o to, ze po tych 4 latach nie musisz brac kredytu na 30 lat. Wiesz jak taki kredy moze #!$%@? czlowieka? Tak to przynajmniej nie musisz go splacac. To
  • Odpowiedz
a potem wracaja do PL i kupuja dom za gotowke, a nie za kredyt na 30 lat.


@Cumpelnastodwa: to jakieś może z 3% polskiej emigracji. Pochodzę z miejscowości, gdzie ogromna część moich znajomych wyjechała na saksy i w większości wygląda to tak, że wyjeżdżają na parę miesięcy, oczywiście w pracy hehe blancik mordeczko, wóda. Kupią jakiegoś gruza, wydadzą na melanż w Polsce i jadą znowu. Żeby nie było mam też
  • Odpowiedz
a potem wracaja do PL i kupuja dom za gotowke, a nie za kredyt na 30 lat.


@Cumpelnastodwa: i ty przez ten czas ogarniasz sobie jako tako karierę a oni wracają, mają dom i pracują w jakimś składzie budowlanym za 1600zł :/

albo i tak żona z dziećmi siedzą w domu, a chłop za granicą, bo za 400€ nie bedzie robił
  • Odpowiedz
@Cumpelnastodwa: ja wolę jednak zaryzykować i wziąć kredyt (akurat na mieszkanie, a nie dom). Dla mnie takie wyjechanie po to aby 4 czy 5 lat mieszkać z czterema innymi robolami w pokoju z dala od rodziny i pracowanie 12h dziennie to strata tych 4-5 lat życia i najczęściej wyniszczenie swojego zdrowia. Rozumiem kiedy mogą robić to ludzie bez perspektyw, talentu i chęci do czegoś więcej, ale w tym scenariuszu nie
  • Odpowiedz
owszem istotne i to bardzo xD


@geuze: nie jest to istotne bo jest to temat zupelnie innej dyskusji. To jaki kto jest to juz indywidualna sprawa kazdego czlowieka. Jeden #!$%@? na alk lub narkotyki, a drugi kupi sobie dom. Ja sie nie spieram o to przeciez. Znam osoby, zywe przyklady, ludzi ktorzy bardzo dobrze na takim zmywaku wyszli. Mieszkaja teraz w PL i tyle. Czy sa zadowoleni? Moim zdaniem nie
  • Odpowiedz
i ty przez ten czas ogarniasz sobie jako tako karierę a oni wracają, mają dom i pracują w jakimś składzie budowlanym za 1600zł :/


@hpiotrekh: no tak ale w PL bedziesz mial multum osob, ktore w tym skladzie beda pracowaly, a nigdy za granica nie byly. Rozumiesz moj punkt widzenia? Nie kazdy ogarnie sobie kariere. Nie wszyscy sa tacy "hop siup". Na zmywaku moze pracowac praktycznie kazdy zainteresowany.
  • Odpowiedz
@Cumpelnastodwa: mieszkanie za gotówkę po 4 latach na zmywaku? Serio?

Odłóż przez 4 lata 1000€ LOL - chyba jak zamieszkasz pod zlewem, będziesz żarł to co zdrapujesz z garów i nie wychylisz stamtąd nosa ani na moment przez te 4 lata
  • Odpowiedz
@Cumpelnastodwa: tu masz rację. i z jednej strony chciałbym już mieć odłożone jak niektórzy co siedzą kilka lat. Z drugiej jak wiem ile ich mineło jak byli w latach 20-25(czy 30) za granicą to już tak im nie zazdroszę. Chociaż dla jednych to tylko wspomnienia, dla innych aż.

a ilu znam co jeżdżą od 20 lat i gówno mają xD,,
@suqmadiq2ama: ale tak właśnie wygląda życie za granicą
  • Odpowiedz