Wpis z mikrobloga

że jest przymus wprowadzenia tego


@leftfinger: No i to jest najlepsze, że na podstawie dyrektywy kraje wprowadzają przepisy. I to przepisy obowiązują a nie dyrektywy... ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Czytałem tą dyrektywę od deski do deski (parę miesięcy temu) i tam naprawdę nie ma nic szokującego.
bo ktos cos gdzieś usłyszał


@leftfinger: pewni youtuberzy kręcą gównoburzę i nabijają sobie wyświetlenia.


Ja się więc pytam np. Panie Ator o źródło, odniesienie do konkretnej linijki owej dyrektywy bez nadinterpretacji.
Jakoś nikt jej nie cytował.... Za to wszyscy wieszczą koniec Internetu.
Tak oczywiście, UE odetnie kable oceaniczne i wprowadzi własny Internet z własnym hostingiem.
Nie mam czasu kompletnie


No to trudno dyskutować...

https://www.wykop.pl/link/4831161


@Helsantonio_Montes: dokładnie to:

https://www.wykop.pl/wpis/39454951/fajny-i-konkretny-tekst-czym-jest-acta-2-i-czym-na/

No dobrze ale merytoryczniej... Generalnie to tekst zawiera określenia typu "skończy się to tak" i tu wymysły...
Zero cytatu z rozporządzenia ale wymysłów cała strona. Co tu komentować? Fantazje autora?

ręcznie przecież nie sprawdzisz, powiedzmy, nawet 2000 komentarzy dziennie.


Przecież za treści wrzucane na dany serwis odpowiada ten kto wrzuca. Rejestrujesz jego adres IP i udostępniasz organom ścigania.
Przecież za treści wrzucane na dany serwis odpowiada ten kto wrzuca.


@defoxe: Teraz, ale nie po wejściu w życie tej dyrektywy.
Według dyrektywy, jeżeli serwis dopuści do pojawienia się na nim treści łamiących prawa autorskie, to odpowiada serwis, niezależnie od ewentualnej odpowiedzialności tego, kto wrzucał.

A wszystkim płaczącym nad przepisami proponuję zająć się tworzeniem własnych treści a nie bazowaniu na cudzych


Tylko że przy tworzeniu własnych treści bardzo często wykorzystujesz cudze.
Teraz, ale nie po wejściu w życie tej dyrektywy.


@raj: Zgoda i jest to złe. Natomiast ile obecnie znacie spraw które toczą się w sądzie o takie rzeczy?
Jeśli na podstawie tej dyrektywy powstanie przepis prawny który faktycznie będzie obarczał odpowiedzialnością właściciela strony, to pierwsze pytanie - czy będzie więcej pozwów? Sugerujecie, że to dosłownie rozłoży na łopatki właścicieli stron - czyli pozwów będzie masa. Pamiętajcie jednak, że tymi pozwami ktoś
Jeśli na podstawie tej dyrektywy powstanie przepis prawny który faktycznie będzie obarczał odpowiedzialnością właściciela strony, to pierwsze pytanie - czy będzie więcej pozwów?


@defoxe: Ale to, czy będą jakieś pozwy, czy nie, to jest rzecz absolutnie drugorzędna.
Gdyby dyrektywa tylko groziła odpowiedzialnością właścicielom stron, to nikt by z jej powodu nie podnosił takiego rabanu.

Mam nadzieję, że wiesz, czego głównie dotyczą protesty? Artykułu 17 (wcześniej znanego jako 13) i artykułu 11.
Na wstępie - dzięki za długi wpis.

narzuca na serwisy internetowe obowiązek podjęcia wszelkich środków, aby nie dopuścić do wrzucania przez użytkowników materiałów łamiących prawo autorskie.


@raj: Po pierwsze, mam wrażenie, że wiele jest określeń w prawie w stylu "wszelkie dostępne środki". Wszelkie dostępne środki mogą oznaczać równie dobrze komunikat "proszę nie wrzucać nielegalnych treśći", ponieważ dla właściciela danego serwisu mogą to być właśnie "wszelkie dostępne środki" - ponieważ na inne
Wszelkie dostępne środki mogą oznaczać równie dobrze komunikat "proszę nie wrzucać nielegalnych treśći", ponieważ dla właściciela danego serwisu mogą to być właśnie "wszelkie dostępne środki" - ponieważ na inne np. go nie stać.


@defoxe: Połacz to sobie w takim razie z odpowiedzialnością właściciela serwisu za to, że w serwisie jednak zostaną znalezione takie treści, i wnioski wyciągnij sam :)

Ale mówi o tym dyrektywa, czy to już własna fantazja?


Logiczne wnioskowanie
w oóle dyrektywa oznacza, że jest przymus wprowadzenia tego? cos mi się wydaje, że nie


@leftfinger: Tak. Dyrektywa to jest coś, co kraje członkowskie muszą zaimplementować w swoim prawie krajowym.
W przeciwieństwie do rozporządzenia nie obowiązuje bezpośrednio, tylko kraje członkowskie muszą zapisy dyrektywy wprowadzić do swojego prawa krajowego, ale muszą to zrobić.