Wpis z mikrobloga

Zawsze dziwiło mnie czemu Google z takim zasobem programistów i pieniędzy nie stworzy swojej alternatywy dla Windowsa czy MacOSa. Niby ma ChromeOSa ale to nic innego jak przeglądarka Chrome zamiast systemu. Niby ma androida, ale to stricte system pod telefony. Niby tworzą tam jakiś system Fushia ale to nawet nie jest alfa i wątpie by to wypaliło przy takim tempie rozwoju.

Potem sobie zdałem sprawę, że przecież stworzenie systemu to jedno a programy na niego to drugie. Jak to mawiał Steve Balmer "Developers, developers, developers, develo.."
A kto by chciał na jakiś ułamek procenta chromeOSów przenosić jakieś programy czy gry?
Taki MacOS ma już problem z tym, że nikt na niego gier nie robi za bardzo i nie nadaje się on do grania mimo, że system jest mega popularny, a co dopiero Gugiel ze swoim śmiesznym ChromeOSem.
Odkroić tutaj kawałek tortu to byłby cud nawet dla Googla.

A tu proszę.. Google znalazło obejście sytuacji.
Po co mamy tworzyć system i prosić deweloperów żeby na niego przerobili gry skoro możemy streemowac gry normalnie w przeglądarce internetowej. Czyli w Chromie.. czyli w ChromeOS.. wszystko jasne. Kolejny krok do tego zeby pozbyć się systemu i przenieść wszystko do internetu. Pulpit zdalny Chrome (swoją drogą kapitalna sprawa) działa już całkiem w przeglądarce i nie ma żadnych opóźnień. Nawet zdarzyło mi się odpalać gry przez pulpit zdalny chrome i byłem zdziwiony, że dawało radę tak grać. Nic dziwnego, że poszli krok dalej. Z programami dla specjalistów tak łatwo nie będzie..
Ale widać w jakim kierunku zmierza Gugiel.

#google #przemyslenia #android #gdc #windows #macos
  • 2
@jabolsy:

Ale widać w jakim kierunku zmierza Gugiel.


Wyrzucajcie wszystko w chmure

Pomysł dobry, szczególnie pod mody
Możliwość podpięcia steam czy batle net
wykonanie będzie tragiczne - za słaba infrastruktura na świecie
#!$%@? jakość nowych gier produkowane przez gigantów
Brak posiadania na własność gier i bulenie co miesiąc na abonament
Zawsze dziwiło mnie czemu Google z takim zasobem programistów i pieniędzy nie stworzy swojej alternatywy dla Windowsa czy MacOSa.


@jabolsy: Bo nie są debilami, żeby pchać się na rynek zdominowany przez MS. Chyba że do serwerów i innych urządzeń sieciowych, ale tutaj jest przecież *nix. Znaleźli sobie "niszę" w mobilnych.