Wpis z mikrobloga

25704 + 16 = 25720

Testowanie SPD. Założyłem je w końcu po 9 miesiącach leżenia w szufladzie, po przeczytaniu wpisu @elady1989, że można się nie przewracać przy pierwszych próbach. Prawię się udało i wyłożyłem się tylko raz. Prawa noga wypięta, a rower na lewo ¯\_(ツ)_/¯ Później, już tylko lepiej.


#rowerowyrownik #rusztorun
  • 13
  • Odpowiedz
@bob_budowniczy: irytuje mnie to zrezygnowałem na jakis czas z spd, jeździłem 1,5 roku w tym i w sumie to ak na moje przejążdzki to chyba mało potrzebne, ostatnio jechałem bez i jakoś tak lepiej sie czułem pewniej a nie że każde skrzyżowanie i pierwsze co musze pamiętać że trzeba sie wypiąc i odpowiednio stanąc bo inaczej sie #!$%@?ę. U mnie więcej sprzetu niz talentu i chyba spd sobie daruję na jakis
  • Odpowiedz
@bob_budowniczy: nie mówię, że nie ma plusów ale to chyba dla bardziej hardcorowych zawodników tak sobie teraz myślę. Nie mówię że nie wrócę, bo duzym plusem jest to że przypięty na przykład na podjazdach możesz trochę pedał podciągać a nie tylko deptać, jest sztywniej, natomiast jakoś ostatnio mam ochote na dziadkowe jeżdżenie :D
  • Odpowiedz
a nie że każde skrzyżowanie i pierwsze co musze pamiętać że trzeba sie wypiąc i odpowiednio stanąc bo inaczej sie #!$%@?ę


@leftfinger: Chyba mało ich używałeś, bo ja po kilku tygodniach robiłem to wszystko podświadomie i nie musiałem pamiętać żeby się wypiąć, tylko to robiłem, tak naturalnie jak zdejmowanie nogi z pedałów.
  • Odpowiedz
@chwed: no 1,5 roku to mało :D ja tez to robiłem podświadomie, ale dla mnie to było niewygodne, jadę przejazd kolejowy musze wypiąć wpiąć, skrzyżowanie to samo, albo musże zwalniac wcześniej żeby sie całkiem nie zatrzymać, ja jeszcze miałem szosowe buty z blokiem spd mtb, więc jak się zatrzymałem to ten blok mi szoruje po asfalcie jak jest śliski asfalt to ciężko równowage złapać musze wypinac czasem dwa buty. Oczywiście boki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Masterczulki: najlepiej w ruchu się uczyć zapinać po jednej nodze. Mi w miejscu w ogóle nie wychodziło. Lewa stopa w lewo odpięcie - odgiecie piety. Prawa w prawo. Jak masz hamować najlepiej jedną odpiac i mieć przygotowana do położenia na ziemi ;) z biegiem czasu coraz naturalniej to wszystko wychodzi. Ja tez się jeszcze uczę. Powodzenia!
  • Odpowiedz
@bob_budowniczy: Przez pierwsze tygodnie przewróciłem się 3 razy, ale teraz odpukać od kilku lat bez problemów :D W zeszłym miesiącu przy okazji zmiany butów wymieniłem też bloczki i początkowe uczucia przerażenia odżyły, bo niewiele brakowało, a bym się nie wypiął. Trzeba jeździć wypinać się w trakcie jazdy jak najwięcej, jak bloczki się trochę wyrobią, wypięcie nie stanowi problemu i jest naturalne, powodzenia!
  • Odpowiedz