Wpis z mikrobloga

Jakie jeansy są waszym zdaniem najlepsze? Oczywiście jakościowo?
#modameska #ankieta #ubierajsiezwykopem #ankieta

Klasyczne, proste jeansy bez udziwnień. Wielokrotnie słyszę i czytam, że mimo powszechnej dostępności spodni jeansowych w każdym sklepie, trudno o model, który będzie miał nowoczesny fason, a jego faktura nie będzie przesadnie przybrudzona, sprana czy podziurawiona. Postanowiłem się zmierzyć z tym tematem i poszukać jeansów o klasycznym kolorze, nadających się do założenia w zestawie z marynarką. Słowem: dość eleganckich jeansów, o ile w ogóle tak można pisać o jeansach.Wybór padł na sklep Answear.com, któremu zaproponowałem udział w takim projekcie. Z oferty sklepu postanowiłem wybrać 5 modeli w cenie do 400 zł. To przedział cenowy, w jakim mieści się większość popularnych marek jeansowych (np. Levis, Wrangler, Lee), a z oferty wyprzedażowej, to nawet znajdzie się wiele modeli marek premium (np. Replay, Diesel, Gas, Guess). Moim zdaniem to kwota, za którą można kupić dobrej jakości jeansy, które posłużą kilka sezonów.

Oferta jeansowa na Answear.com jest bardzo szeroka. Jak zacząłem przeglądać wszystkie modele, to doszedłem do wniosku, że aż zbyt szeroka. Po wejściu w zakładkę ?jeansy? mamy do wyboru prawie 300 modeli spodni (!). Ale wystarczy skorzystać z odpowiednich filtrów, czyli zawęzić kryteria wyszukiwania. W moim przypadku po zaznaczeniu odpowiedniego rozmiaru, koloru i maksymalnej ceny pozostało do wyboru 57 modeli, więc i tak bardzo dużo. Po ocenie wizualnej zostało 8 modeli, a po dalszej selekcji w koszyku pozostało 5 par spodni. Celowo wybrałem modele o różnych fasonach, gdyż zakup spodni przez internet to dość trudne zadanie. Co prawda sklepy internetowe podają rodzaj fasonu i krótki opis, ale nic nie zastąpi przymiarki. Wolałem mieć większy wybór niż skupiać się tylko na jednym fasonie nie mając pewności, że będzie dobry.


MR. VINTAGE
Ineedthedrug - Jakie jeansy są waszym zdaniem najlepsze? Oczywiście jakościowo?
#mod...

źródło: comment_NwxBw13oJq7XqxfAPHWY2zxJTp7aMjJJ.jpg

Pobierz

Jakie dżinsy są najlepsze jakościowo

  • Levis 45.3% (73)
  • Wrangler 17.4% (28)
  • Lee 12.4% (20)
  • Replay 0.6% (1)
  • Diesel 6.2% (10)
  • Gas 0% (0)
  • Pepe Jeans 5.6% (9)
  • Guess 2.5% (4)
  • BigStar 8.1% (13)
  • WeSC 1.9% (3)

Oddanych głosów: 161

  • 27
  • Odpowiedz
@Ineedthedrug:

Poniżej przedstawiam moją recenzję każdego modelu w oparciu o:

1) jakość tkaniny (kolor, miękkość, gramatura, podatność na zagniecenia),

2) jakość wykończenia i detale (proste szwy, staranność wykończeń przy kieszeniach i szlufkach, staranność wszycia podszewki kieszeni, przebarwienia i przetarcia, nity, suwaki, guziki),

3) wrażenia estetyczne (samoocena przed lustrem, kolor i przetarcia zgodne z oczekiwaniami, to jak leżą) ? najbardziej subiektywne kryterium,

4) dopasowanie (fason odpowiedni do sylwetki i zgodny z założeniami
  • Odpowiedz
@Ineedthedrug: > 1. Pepe Jeans, model Kingston. Cena pierwotna 359 zł, w promocji 219 zł.

100% bawełna, wyprodukowane w Tunezji. Szerokość nogawki na dole 21,5 cm, stan 26 cm.


Bardzo ładne, klasyczne jeansy dla osób, które cenią proste fasony o średniej szerokości nogawki. Wysokiej jakości jeans, w dotyku dość sztywny. Jak dla mnie zbyt ciasne na udach a poniżej kolana zbyt szerokie, ale to bez wątpienia model, który można uznać za
Ineedthedrug - @Ineedthedrug: > 1. Pepe Jeans, model Kingston. Cena pierwotna 359 zł,...

źródło: comment_ShehlJ0906GiFVCmzWSKUXtibf6e8Tf4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ineedthedrug: 2. Replay, model Jennon. Cena pierwotna 539 zł, w promocji 319 zł.
100% bawełna, wyprodukowane w Tunezji. Szerokość nogawki na dole 19,5 cm, stan 28 cm.

Moim zdaniem marka Replay robi jedne z najlepszych jeansów i ten model to potwierdza. Bardzo wysokiej jakości tkanina, wykończenia i detale. Gruby denim, dość wysoki stan. Ciekawym rozwiązaniem jest wykończenie wewnętrznej części pasa brązową tkaniną typu twill, która zapobiega farbowaniu jasnych koszul włożonych w
Ineedthedrug - @Ineedthedrug: 2. Replay, model Jennon. Cena pierwotna 539 zł, w promo...

źródło: comment_i2LirF2ZexXGncQHEjRFkn9jlMW8UBB0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ineedthedrug: 3. WeSC, model Kelvin. Cena pierwotna 389 zł, w promocji 229 zł.
100% bawełna, wyprodukowane w Wietnamie. Szerokość nogawki na dole 19 cm, stan 29 cm.
Zamawiając te spodnie nie miałem żadnej wiedzy o tej marce. Skusił mnie klasyczny kolor i ciekawie wyglądający fason. Okazało się, że to największe zaskoczenie tego testu. Wysokiej jakości wykończenia i detale, dobrej jakości jeans. Kolor typowy ?blue jeans?, który obecnie dość trudno dostać w
Ineedthedrug - @Ineedthedrug: 3. WeSC, model Kelvin. Cena pierwotna 389 zł, w promocj...

źródło: comment_Ki1KxhUHKunLkU8iVHqPNHTCxAt092BX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ineedthedrug: 4. Pepe Jeans, model Cane. Cena 359 zł.
98% bawełna, 2% elastan, wyprodukowane w Tunezji. Szerokość nogawki na dole 19 cm, stan 25 cm.

Zdecydowany zwycięzca pod względem dopasowania i komfortu. Jak dla mnie fason idealny, no może stan mógłby być nieco wyższy. Dodatek elastanu sprawia, że mimo, iż spodnie są w wersji slim, to są bardzo komfortowe. Jeans jest miękki i przyjemny w dotyku. Porównałem szczegółowo wymiary z moim
Ineedthedrug - @Ineedthedrug: 4. Pepe Jeans, model Cane. Cena 359 zł.
98% bawełna, 2...

źródło: comment_QEgwqpFonYcz6XiuFPviqdYl7zDQCawQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ineedthedrug: 5. Hilfiger Denim, model Ryder. Cena pierwotna 449 zł, w promocji 219 zł.
100% bawełna, wyprodukowane w Tunezji. Szerokość nogawki na dole 21,5 cm, stan 25 cm.

Największe rozczarowanie mojego testu. Fason zupełnie nie trafiony dla mojej sylwetki. Mimo, iż jest to model „regular”, to ledwo naciągnąłem je na uda, choć rozmiar w pasie był ok. Jeans dość sztywny i szorstki. Wykończenia i detale na średnim poziomie. Z plusów wymienię
Ineedthedrug - @Ineedthedrug: 5. Hilfiger Denim, model Ryder. Cena pierwotna 449 zł, ...

źródło: comment_8IlcPVFYJFTtYYExSSnGwyR0kJaL0Jtt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ineedthedrug:
Chodzi mi o takie porządne, ciężkie 100% bawełniane jeansy. Nie szukałem jakoś zbyt aktywnie ale też nie natrafiłem na takie w sklepach. Wszystko co jest dostępne musi być z domieszką lycry i jakieś takie cienkie. Wrangler, Lee, Levi's wszystko przetarte na szwie w kroku po niecałym roku noszenia.
  • Odpowiedz
@Ineedthedrug:
Nic. Od jakiegoś czasu mam #!$%@? i po prostu kupuję co jest akurat w promocji w sieciówkach jak i tak po pół roku nadaje się tylko do brudnej roboty. Może z wiekiem mi przeszło uszczęśliwianie ubiorem ludzi wokół.
  • Odpowiedz
@Ineedthedrug: pomysł dobry, ale mało to wymierne (praktycznie wcale), skoro tyle marek i tylko po jednym modelu. ¯\_(ツ)_/¯ W dodatku dostajesz złoty szpadel - artykuł z 2012. xD Swoją drogą mam dwie koszulki z Big Star, które mają chyba z 13 lat? Dość regularnie używane, a materiał wygląda OK, nadruki jak nowe praktycznie, ściągacze może trochę pofalowane, ale nadal nieźle trzymają fason i możnaby nosić nawet nie tylko pod bluzą. Takie
HansLanda88 - @Ineedthedrug: pomysł dobry, ale mało to wymierne (praktycznie wcale), ...

źródło: comment_lU074EXVloPOnJ5J9uFravADr4YhoqHg.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz