Wpis z mikrobloga

Mireczki! Pijcie ze mną izotonik!

Udało mi się, osiągnąłem założony cel podczas wyzwania jakim był VI Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki "Otyliada 2019". Wystartowałem punkt 18:00, wyzwanie zakończyłem tuż po godzinie 4 w nocy będąc jednym z ostatnich śmiałków. Przepłynąłem w tym czasie 25.000 metrów (1000 długości basenu). Był to mój debiut na taki dystans. Udało mi się jednocześnie uzyskać drugie miejsce na basenie, na którym płynąłem. Zwyciężyło doświadczenie przeciwnika - mam spory niedosyt i wstępnie umówiliśmy się na rewanż za rok :)
Miałem wiele kryzysów po drodze, lepiej poznałem swoją psychikę oraz ciało. Miałem cudowne wsparcie najbliższych, które z pewnością przełożyło się pozytywnie na przebieg wyzwania. Nie spodziewałem się, że największy ból będę odczuwał w śródstopiu. Ale mam to! Teraz szybka regeneracja bo jutro zawody sprinterskie (òóˇ)

5 088 505 - 25 000 = 5 063 505

#chwalesie #plywajzwykopem #plywanie #sport
MentorPL - Mireczki! Pijcie ze mną izotonik!

Udało mi się, osiągnąłem założony cel...

źródło: comment_u0YudWU6UATZENvs7UEvA4vi7M8CTPy1.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@rozmiar-czcionki niby tak, choć wiesz - żabka jestem w stanie popłynąć jakieś 2,5km w godzinę i wcale nie czuje się zmęczony mocno, biegam polmaratony(luzik), maratony (to już hardkor), ale w basenie na kraulu po 200m mnie odcina. Nie ogarniam tego.
Niby sporo od techniki zależy, dlatego zapisałem się na grupę plywacka i ćwiczę... Póki co same techniczne ćwiczenia, zobaczymy co z tego będzie za 8 tygodni na koniec zajęć.
  • Odpowiedz
Nie spodziewałem się, że największy ból będę odczuwał w śródstopiu


@MentorPL: Ja w tym roku też się zdziwiłem że tamte mięśnie u mnie najszybciej wymiękły. Mój wynik o 10km krótszy od Twojego - wielkie gratulacje!
  • Odpowiedz
  • 0
@zieju94 Mistrzu, dziękuję! Jak wrócę to napiję się za Ciebie carbo!

@Damasweger Tak z 500 xD Znam to #pdk ale autentycznie lepiej by mi się na olimpijskim pływało - na takim z resztą się przygotowywałem.

@Grzybomir Małymi kroczkami jesteś w stanie dojść naprawdę daleko. Kluczem do sporych wyników jest nienaganna technika - ja się prawie nie męczę na normalnych dystansach + racjonalna odległość wybicia - im dalej się wbijesz tym mniej masz do machania łapkami ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kkk240: Ciężko mi powiedzieć czy to dużo czy mało - dla mnie to tak średnio gdyż jak jeszcze wyczynowo w klubie trenowałem to treningów nawet było ponad 10 w tygodniu. Dla kogoś innego kilka razy w tygodniu to bardzo dużo. Szczerze znaleźć czas na trening ostatnio miałem ciężko i treningów było 2-3 w tygodniu uśredniając. Co do dystansów - jeżeli pytasz o starty to największy poprzedni był 3km podczas Batlic
  • Odpowiedz
  • 0
@pieczony-ziemniaczek Był sztab sędziowski, który na bieżąco uzupełniał protokoły. Na moim torze (najwięcej zadeklarowanych kilometrów na cały basen) była nawet rotacja między nimi - nie wiem jak na innych torach / basenach.
  • Odpowiedz
  • 0
@pieczony-ziemniaczek Tak, trzeba zapłacić - 15 zł... Śmieszna kwota, aż żal nie spróbować swoich sił. Pakiet startowy był znacznie bogatszy niż te 15 zł. O wejściówce na basen gdzie sauna / jacuzzi przez cały okres były dostępne nie wspominając.
  • Odpowiedz