Wpis z mikrobloga

Hejka mam problem i myślę że tu go rozwiąże ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spaliła mi się karta graficzna i chciałbym kupić nową, lecz nie wiem jaka będzie pasować do mojej płyty głównej. Pomóżcie

Płyta główna : ˙Asus P8Z68-V PRO/GEN3 (LGA1155)
Procesor: Intel Core i5 2400 @ 3.10GHz
Ramy : 8 gb ddr3
Zasilacz : LC-POWER 650w LC8650 V2.2

Liczę na waszą pomoc ()

#komputery #pytanie
  • 7
@hellve Każda będzie pasować do płyty głównej, mamy 2019.

Jaki budżet? To poleci się od razu coś.
No i napisz czy używane wchodzą w grę, czy tylko nówki. Komputera raczej do gier nie używasz, co?
@hellve Kieruj się w stronę używanych rx 480/570/580 od AMD. Sugerowałbym zmianę zasilacza bo karta graficzna mogła się spalić właśnie z jego powodu.

Tak swoją drogą to w takim CS grafika ma niszowe znaczenie.
Asus P8Z68-V


@XkemotX: No właśnie nie wszystko musi śmigać.
@hellve: Procek i chipset obsługuje PCIe 2.0 więc jak karta wymaga magistrali PCIe 3.0, to możesz niewykorzystać 100% potencjału karty ze względu na magistrale lub po prostu strzeli focha.
Ostatnie modele które wymagały PCIe 2.0 były generacji GeForce 7** (niższe modele).
Późniejsze wspierają 3.0, ale nie muszą jej wymagać do działania.
@sirpingus No właśnie wszystko musi śmigać. Kompatybilność wsteczna PCIe jest? Jest.

Zdajesz sobie sprawę, że różnice w wydajności kart z pcie 3.0 włożonych pod 2.0 wynoszą w najgorszych przypadkach 2-3% a zwykle są na poziomie błędu pomiarowego? xD
@XkemotX: Obstawiam że tak jest pod warunkiem jeżeli kontroler PCIe nie jest za bardzo zajęty, choć w skali domowego PC który na PCIe ma często grafikę/zintegrowaną dźwiękówkę/zintegrowaną sieciówkę i ew. zintegrowany WLAN to nie ma co za dużo mielić (dopóki wystarczy szyn(lanes) do obsadzenia wszystkiego).
Faktem jest że karty na 8 szynach mogą działać tak samo jak na 16, ale już przy 4 już mogą się buntować.
Pozostaje kwestia kompatybilności. Producenci
@sirpingus Za to ludzie testują wsadzając wszeklie xx80 ti i inne Vegi do starych, tanich komputerków biurowych. Taki właśnie zestaw ma OP, tylko ze sporo lepszą płytą niż jakieś HP/Delle latające aktualnie za 5 dych. Problemu nie będzie miał z kartą, mnie osobiście przeraża zasilacz.