Wpis z mikrobloga

Pył już opadł, emocje również. Usiadłem jeszcze raz do streszczenia sytuacji z zamachu wykonanego przez Brentona Tarranta + sprostowanie paru rzeczy, które bezwiednie przekopiowałem z innych komentarzy na wykopie przez co wprowadziłem wielu ludzi w błąd. Przepraszam również za błędy jakie popełniłem pod wpływem emocji oraz nie poprawiłem błędów osób których komentarze przekopiowałem. Całość pisałem pod wpływem emocji i to jeszcze na Androidzie więc niech to będą moje okoliczności łagodzące.

Zapraszam serdecznie do pełnej wersji tekstu z obrazkami:

https://www.wykop.pl/link/4848491/sprostowanie-niesprawdzonych-informacji-nowe-tl-dr-ze-zdjeciami-cytatami/

Wybaczcie, że wszystkich wołam ale według mnie warto by sprostowanie trafiło do wszystkich, którzy widzieli poprzedni post.

#nowazelandia #zamach #brentontarrant #islam
Pobierz sorek - Pył już opadł, emocje również. Usiadłem jeszcze raz do streszczenia sytuacji ...
źródło: comment_1ASl1cr8wz11Cta7vfhhjO139eFL8Xj1.jpg
  • 59
@sorek: Ja bym zwrócił uwagę że skoro to inny meczet wrzucał ten materiał o populacji to musi być ciekawie bo to kolejny meczet który jawnie bardziej bądź mniej ale świadomie trzyma ekstremistów na swoił łonie, w 2014 był materiał o tym że w jednym z tych meczetów(Christchurch) gdzie bylo przynajmniej 12 sympatów ISIS.
Ciekaw jestem jaka jest skala tej niejawnej agresji/nienawiści w meczetach do europejczykow/białych i czekanie aż będzie mniejszością.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Odpowiem ci normalnie: z takimi ludźmi się nie rozmawia, a ich izoluje w więzieniu i to powinno spotkać całe to towarzystwo piwniczne gadające bzdury o "white genocide", a w drugiej transzy powinni dojść tacy ludzie jak ty usprawiedliwiający strzelanie do ludzi. Pluje na ciebie.


@dingi_dong: i dokładnie takie komentarze powodują radykalizacje takich ludzi. Gratuluję.

@sorek: dziwisz mu się? Spójrz na jego awatar
@sorek: niby nie popierasz tego co zrobił, ale niejako zgadzasz się z jego manifestem... to chyba tak jak ja.
Prawda jest taka, że żyjemy w społecznym zakłamaniu, w chorej poprawności politycznej, która jest promowana. I niestety, żeby wybić się ponad propagandę to trzeba albo zabić, albo przynajmniej wysypać jabłka na skrzyżowaniu w stolicy. To jest w #!$%@? przykre, a ja winię dziennikarzy.
@FlaszGordon: gdzie logika w twoim rozumowaniu, gdyby było tak jak #!$%@?ą geniusze prawicy, to w mediach powinno być głośno bo chlip chlip biedni muzułmanie, hurr durr straszny biały zbrodniarz (oczywiście tak by brzmiała wasza narracja gdyby to był news nr 1 nadal)
@good_excuse: No i jest:
1. biedni niewinni muzułmanie - ✔
2. straszny biały zbrodniarz - ✔
3. jest głośno - ale nie w sposób zgodny z oczekiwaniami - X

Tłumacze to tak.
O ile rozumiem, że tragedia. To jednak zadziwia powszechna odgórna blokada nagrania z zamachu. Film rozpowszechnił się wiralem po sieci. Jednocześnie jest kasowany i dodawany w innych miejscach.
Tyle, że w tych samych miejscach można też znaleźć inne filmy
@FlaszGordon: przecież to #!$%@? standardowe zachowanie w krajach anglosaskich, a w USA na pewno. z tego co pamiętam to przy zamachach w Jacksonsville (turniej e-sportowy) czy Las Vegas (festiwal country) również blokowano informacje o sprawcach (mówię o mediach amerykańskich), policja apelowała o nieupublicznianie jego wizerunku, żeby nie zachęcać kolejnych osób, które mogłyby chcieć zyskać w ten sposób rozgłos.
zresztą nie wiem po co ja z tobą dyskutuję, skoro ty w ogóle
@good_excuse:

czy Las Vegas

Nagranie z zdarzenia krążyło na drugi dzień po sieci. Nik go nie usuwał. Tym bardziej nikt nie usuwał spoza innych krajów.

dopuszczasz do siebie myśl, że ten psychol mógłby być bohaterem,

Gdzie dopuszczam? Próbuję tobie wytłumaczyć jak niektórzy ludzie mogą odbierać to co zrobił. Spróbuj postawić się z ich punktu widzenia.

jak to się ma do nauk Jezusa

Biorę pod uwagę że sprawca wcale nie musiał wyznawać
Pojawia się uczucie satysfakcji "Ktoś wziął sprawy w swoje ręce."

Ludzie wiedzą że zrobił źle, ale mu kibicują


@FlaszGordon: > Przecież gość zostawił manifest. Ludzie go sobie otwierają i czytają co nim kierowało. No i zaczynają przytakiwać... "To nawet ma sens", "Pisze logicznie.", "Jasno określił swoje motywy i co nim kierowało", "Nawet przewidział nasze reakcje".

@FlaszGordon: no. I to wlasnie jest obraz wykopowych konserw. #!$%@?, morderca, faszysta to ktos komu
@sorek: do tej pory zbytnio ich nie prowokowaliśmy, można rzec w ogóle, czy zauważyłeś żeby byli zainteresowani dialogiem? Nie bardzo. Natomiast mordują i gwałcą na potęgę. Do tego niszczą każde miejsce w jakim się znajdą. Ostatnio widziałam wywiad z muzułmaninem (o ile nie fake), to według nich "cała ziemia jest allaha" oraz zasiłki, mieszkania itp., które dostają od państw, są "pieniędzmi allaha". To najzwyczajniejsza sekta, nie mamy o czym rozmawiać.
Nie