Wpis z mikrobloga

@bakoos: Nie wybieram się bo nie mam na kogo głosować. Dla mnie polityka to przede wszystkim gospodarka, a ci którzy mają program gospodarczy, za którym jestem są nieudolni politycznie i nie mają szans na przekroczenie progu.
@bakoos: Ja się wybieram, ale nie czaję całej procedury od Polska Fair Play - to ty masz wypełniać formularz? Myślałem, że to pełnomocnik wyborczy wypełnia formularz danymi osoby do komisji lub osoba upoważniona przez tego pełnomocnika, a potem zanosi do odpowiedniego urzędu. I w ogóle - mam to listownie do Wrocławia przysłać? Rozumiem, że ktoś potem będzie zapieprzał z Wrocka do Zabrza żeby złożyć papier z moją kandydaturą na osobę w
@Mrboo Mnie także zdziwiła procedura zwłaszcza, że to byłby mój pierwszy raz w takiej komisji. Wg PKW to komitet wyborczy Ciebie zgłasza, zobacz na stronie. Jeśli się dowiesz czegoś więcej wołaj, dzięki z góry!
@bakoos: Możliwe, że oni dostaną ten mój formularz pocztą, a potem to będą gdzieś odsyłać...no sam nie wiem. Podpytam jakiegoś regionalnego. Mnie bardziej intryguje fakt brak mowy o komisji ds. głosowania i liczenia głosów. Ale może tu coś zmienili w przepisach? Bo coś PKW sugerowało Sejmowi, że to nie sprawdziło się podczas wyborów samorządowych te rozdzielanie komisji...

EDIT: Okazuje się, że podział na dwie komisje obowiązuje tylko w wyborach samorządowych! W
@Mrboo tak myślałem. Tylko ja wysyłam im formularz z numerem komisji wojewódzkiej, a oni po adresie zamieszkania sprawdzają do której komisji regionalnej mnie przydzielić/zgłosić czy mogę np być w jakiejkolwiek w województwie?
@bakoos: To jest zgłoszenie do komisji obwodowej, a nie wojewódzkiej czy tam regionalnej (fakt sami walnęli w mailu: "Okręgowych Komisji Wyborczych." - to błąd). Jeśli chodzi o obwodową komisję to możesz być tylko w mieście, gdzie jesteś w spisie wyborców/jesteś zameldowany. Np. ja mieszkam w Zabrzu - nie mógłbym być w obwodowej komisji wyborczej w Katowicach - mogę tylko w Zabrzu.
@bakoos: Ale oni sami wspominają w mailu: "Pole „Nr” ( komisji wyborczej) proszę pozostawić wolne, a jeśli mają Państwo preferencje, dać znać na osobnej kartce/fiszce."

A jak masz preferencje to podaj nr komisji - tu znajdziesz: https://wybory.gov.pl/pe2019/pl/organy_wyborcze/obwodowe

wybierz tam województwo, znajdź swoje miasto i potem wyskoczy ci lista nr komisji.

Choć te obwody mogą się zmienić, bo to rada miasta decyduje o siedzibach tych obwodowych komisji - w moim mieście jeszcze