Wpis z mikrobloga

Proszę o opinię dot. samochodu peugeot 508 (I gen.) w dieslu (2.0). Jak to jeździ, na jakim poziomie spalanie (podobno niskie), jak wygląda sprawa z FAP (co ile się wypala, czy jest kontrolka wypalania, na ile płyn wystarcza itp). czy samochód jest w miarę dobrze wyciszony (jak wygląda jazda przy prędkościach 140-160). Jakie są typowe problemy tego modelu itp. Jeszcze jeśli ktoś ma porównanie przedlift vs. polift to także proszę o komentarz.

Z góry dzięki za opinie :)

#samochody
#peugeot
#peugeot508
  • 20
  • Odpowiedz
@jabukasiga: Dobre i komfortowe auto, bez wpadek konstrukcyjnych. Diesle 2.0 bardzo dobre, DPF przy dużych przebiegach nie sprawia problemów, o ile auto jeździ w trasy i nie przerywa mu się cykli wypalania.

Polecam wersje Allure ze względu na dużo lepsze materiały we wnętrzu. Co do napędu: diesel 2.0 163 KM + manual to najlepszy kompromis. Polift mi się osobiście dużo bardziej podoba
  • Odpowiedz
@blueray: Najbardziej boje się tego DPF. Najchętniej to bym kupił benzynę, ale z tą dzisiejsza benzyną jest różnie... a 508 wydaje się kawał porządnego samochodu, a jak widzę w jakich (atrakcyjnych) cenach one chodzą to mnie nachodzi na francuza... a jedyny słuszny silnik jaki w nim widzę to 2.0 140 lub 163 HDI (benzynowe THP to jakaś pomyłka(?)).

Ciekawi mnie właśnie czy ma jakąś kontrolkę, ze filtr DPF się wypala, czy
  • Odpowiedz
@jabukasiga: Mam takiego z 2012 roku. Tylko 1.6 HDI z tym polautomatem. I mimo, ze konfiguracja jest silnik+skrzynia jest uwazana za slaba , ale Ci powiem,ze idzie sie przyzwyczaic.

W wersji 2.0 HDI go nie mialem, ale silnik znam bardzo dobrze i dobrze wyposazony 508 z 2.0 DHI + automat tradycyjny to konfirguracja , ktora w swojej klasie nie ma sobie rownych. Zadne niemce ani japonce nie maja imho startu.

W
  • Odpowiedz
@jabukasiga: I polecam Ci automat w tej konfiguracji.

I bierz dopasiona wersje jakas nie golfa. Keyless , "duza navi" fajnie streamuje z telefonu, zestaw glosnomowiacy dziala fajnie. Bixenon dobrze swieci. hud, to moze bajer, ale tez fajny/
  • Odpowiedz
@bigger: Tak, będę polował na allure. Możesz mi przybliżyć automaty w tym peżocie? Jakie tam występują rodzaje i który jest "najbezpieczniejszy"? Kupując auto z przebiegiem 100-200 tys trzeba trochę już uważać na te automaty...
  • Odpowiedz
@jabukasiga: Tak naprawde wiem, ze byly przynajmniej 2.

- pol automat - czyli manualna skrzynia z dostawka , ktora zmienia poprostu biegi. Nie jest to awaryjne , bo skrzynia manualna jest w sumie niesmiertelna, a sama dostawka w przypadku awarii kosztuje ~300 zeta. Ale awarie sa rzadkie i nie unieruchamiaja samochodu. Z wad jakie zauwazylem: nie nadaje sie do sportowej jazdy, bo jest mega wolny, trzeba sie nauczyc jezdzic, bo przerzuca
  • Odpowiedz
  • 0
@jabukasiga ja bym powiedział że dość miękkie i typowo francuskie. W połączeniu ze skrzynia imho nie nadaje się do sportowej jazdy. Skąd jesteś? Wpadnij się przejechać
  • Odpowiedz
@jabukasiga: powiedziałbym że w porównaniu z vagami zawieszenie jest twardsze, ale nie na tyle żeby powodowało do dyskomfort, a prowadzi się znacznie lepiej. Co do reszty dużo nie pomogę, bo miałem benzynę
  • Odpowiedz
@jabukasiga: elo ;) dopiero dziś zobaczyłem posta. Mam 508 w wersji 2.0 163KM w automacie. Mogę odpowiedzieć na kilka pytań które zadałeś. Spalanie w mieście ok 9-10l. W trasie przy predkosciach autostradowych 5-6l. Co do FAP to nie miałem żadnych problemów. Jest to mokra odmiana DPF. Uzupełnia się zbiornik płynem eloys. Wypalanie nie wpływa w żaden sposób na jazdę i ciężko jest zauważyć kiedy się odbywa. Nie ma żadnej kontrolki lub
  • Odpowiedz
@jabukasiga: co do FAP to podczas wypalania odpala się ogrzewanie lusterek żeby podnieść obroty :) komunikatu o tym też niema :) na forach widziałem że ludzie montowali diodę przy lusterku którą łączyli z obwodem podgrzewania. Dzięki temu wiedzieli kiedy trwa wypalanie. Moim zdaniem informacja zbedna bo jesli wylaczysz silnik w trakcie wypalania to komputer uruchomi procedure ponownie przy kolejnej okazji. Jedyny minus - dosyć bardzo je kradną. Mieszkam w Łodzi i
  • Odpowiedz
@Jasik123: No auto ogólnie fajne, także cenowo. Przeanalizowałem, pooglądałem filmiki i wiem czego się spodziewać. A jeszcze pytanie - jak oceniłbyś głośność w środku przy prędkości 150-160km/h?
  • Odpowiedz
@Jasik123: a jak myślisz, to raczej kwestia wiatru (obija się o uszczelki, dach), słabego wyciszenia (drzwi?), czy wszystkiego po trochu? Bo silnik to raczej nie robi wielkiego hałasu?
  • Odpowiedz