Wpis z mikrobloga

Czy to ja uważam, że Ukraińcy są nienormalni? W ciągu życia chyba nie spotkałam ani jednego normalnego, a z dwoma obecnie mieszkam, z dwoma studiuję, a jeden pracuje u mnie w pracy.
Dziś współlokator tej narodowości zrobił mi awanturę, bo, gdy opuścił kuchnię, miałam czelnosc przewiesic jego kurtkę na inne krzesło, aby usiąść jak człowiek przy stole do śniadania. Oczywiście musiał to wszystko skomentować wulgaryzmami, bo to jedynie w języku polskim potrafi.
Znacie jakichś normalnych ludzi stamtąd?
  • 20
@jafik:
ujowo. Na szczęście w moim mieszkanku to ja wybieram współlokatorów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie wyobrażam obie mieszkać z 'przypadkowymi' ludźmi.
@MietekVodkaPower: jeśli potrafią się zachować wobec współlokatorów, to nie ma problemu. Wydaje mi się, że tacy Chińczycy o dziwo mogą mieć więcej kultury w sobie.
A co do rzeczy, to kolega wyszedł sobie i przyszedł kwadrans później. A jakbym usiadła na krześle z kurtka, to też by była kłótnia.
@MietekVodkaPower: właśnie z tym akurat przypadkiem się nie da. A poza tym nie wiem, czy chcę zachowywać jakikolwiek kontakt z kimś, kto robi wojnę o takie #!$%@?. Już któryś raz jest darcie o np. "zbyt głośne deptanie w podłogę" (podłoga z desek na drobnym podwyższeniu i słychać, jak się chodzi), więc wydaje mi się, że przepraszanie kogoś takiego, to niemal oddawanie mu chwały i podjudzanie ego.
@jafik: ja miałem w zespole w pracy dwóch ukraińców, bardzo sympatyczni ludzie, ambitni (znacznie bardziej niż ja xD, przynajmniej jeden z nich, bardzo się starał, doczytywał, rozwijał w naszej specjalizacji), co ciekawe jeden był abstynentem a drugi bardzo mało pił xD, mieli dużo ciekawych opowieści ze swojego kraju, dobrze nauczyli się polskiego, no złego słowa na nich nie mogę powiedzieć.
@Wolowinka: Hm, być może w sumie chodzi trochę o to, czy się sięga wyżej na jakieś stanowisko, czy wystarczy praca w maku. W sumie do żadnego człowieka nie żywię urazy, ale jeśli chodzi o narodowość to właśnie u osób z Ukrainy jakieś 80%, które spotkałam było takich, że lepiej nie rozmawiać. Dziewczyny za to ok, tutaj nie mam zastrzeżeń, kulturka i w ogóle. Zastanawiało mnie, czy jest coś w tym stereotypowym
@jafik: wiadomo, to chłopaki które pokończyły studia i stwierdziły że w Polsce mają lepsze warunki rozwoju więc się zarekrutowali do naszego korpo ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc pewnie trafiła nam się śmietanka, no ale właśnie: śmietanka. Tak jak np. do UK wyjechał górny 1% polskiego społeczeństwa i dolne 15%, tak pewnie jest z Ukraińcami u nas. Jakby nas angole mieli oceniać przez te nasze 15%, to sama
@jafik: generalizowanie jest oznaką kompleksów albo brakiem rzeczowych argumentów. To że trafiłaś na takiego gościa to nie znaczy że wszyscy tacy są, ile masz lat? Ja też mam teraz mówić, że wszystkie kobiety są tępe bo trafiłem na jedną?
@jafik: Mieszkać nie mieszkałem, ale przez kilka miesięcy pracowałem z taką większą grupą ukrainców i powiem szczerze że lepiej szło się z nimi dogadać, niż z polakami w tej firmie. No ale być może to dlatego, że byli nowi i w pewnym stopniu się chcieli wykazać. Aczkolwiek to, że się lepiej z nimi pracowało niż z niektórymi polakami to nie tylko moje zdanie bo dużo ludzi w firmie tak uważało.