Wpis z mikrobloga

47/100

Nie masz prawa mówić, bo co to jest hip-hop już nie wiesz

Odłóż tego mic'a, ten sport nie jest dla ciebie

Czujesz? to odpada twój mit, jak tynk z muru

Sam przegrałeś ze sobą w wyścigu kolumbijskich szczurów


Bitwa w Płocku zmieniła scenę. Była to pierwsza oficjalna konfrontacja na otwartym mikrofonie przy tak wielkiej publice i tak wielkich znaczeniowo dla subkultury postaci. Do dzisiaj jest uważana za jedno z najważniejszych wydarzeń dla rapu i za największą freestylową bitwę w Polsce. W roku 2001 na scenie stanęły ze sobą dwa składy Obrońcy Tytułu (Eldo, PeZet, Noon, Dena, Praktik, DJ Romek, Parker, Pudel, Kret) i Gib Gibon Skład (w której skład wchodzili Tede, Borixon, CNE, WSZ i Numer Raz). Wydarzenie, którego podstawą był beef między Tede, a Eldo (i trochę Pezetem), zakończyło się jak chyba wszyscy wiedzą zwycięstwem TDFa. Konflikt z biegiem lat został zażegnany, ale jego ślady możemy znaleźć np. na pierwszej solowej płycie Eldo z 2001 roku. Były takie czasy kiedy raperzy rozwiązywali konflikty za pomocą mikrofonów, a nie walkami w klatkach. Jak będzie zainteresowanie to mogę zrobić jakąś retrospekcje z wydarzeń przed, z samej bitwy i po niej. Pis joł.

Zapraszam do obserwowania/czarnolistowania #rapwmirkopuszczam
#rap #polskirap #hiphop #oldschool #muzyka
  • 5
@Ruud_Gullit: trochę się z Tobą zgadam, bo czasami mam wrażenie że Wujek jest wioskowym głupkiem który wygrał bilet na loterii i ma zasłużoną pozycje na scenie z wyrazu stażu. W CGM rap podcast jest w tym i był w ubiegłym sezonie jednym z rozmówców i troche to zmieniło moje zdanie o nim, bo widać tę jego zajawkę ulicznym rapem i jak wjeżdża ten temat to jest w pełni świadom tego co