Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was był niedawno przed wyborem sposobu podgrzewania ciepłej wody w mieszkaniu? Chodzi mi konkretnie o to, jakie są koszty eksploatacji związane z gazowym przepływowym lub elektrycznym przepływowym podgrzewaczem wody.
Kawalerka w wielkiej płycie z odciętym gazem. Nie wiem czy odnawiać umowę z gazownią czy zamontować elektryczny przepływowy, bo prościej.
Mieszkanie będzie na sprzedaż. Boję się tylko, że potencjalny kupiec może woleć gaz, bo to mała mieścina i kazdy tak nauczony.

#nieruchomosci #remontujzwykopem #remont #hydraulika #ogrzewanie
  • 9
  • Odpowiedz
@odishewo: w wielkiej plycie zapomnij o przeplywowym... mam w kamienicy (z premedytacja kupiony do kuchni bo mam zmywarke i nie potrzebuje goracej wody tylko cieplawa)
jednofazowe z definicji maja tak ograniczona moc ze nie da sie miec cieplej wody na tym - nie da rady pod prysznic czy do wanny
jesli juz wolisz elektryka to tylko bojler o przeplywowce na jedna faze zapomnij
  • Odpowiedz
@gorzki99: mogę podciągnąć 3 fazy o ile instalacja na klatce schodowej wytrzyma - w mieszkaniu będę robił całą nową
ale argument ze słabym grzaniem z jednej fazy konkretny :)
  • Odpowiedz
  • 0
@odishewo elektryczne to boiler a jak jest możliwość to gazowy tylko musi być odpowiednia kubatura pomieszczenia, w którym się znajduję. Miałem przypadek starego mieszkania gdzie junkers został kiedyś zdjęty i nie można go było jeszcze raz zamontować, bo zbyt mała łazienka. No i trzeba było boiler zamontować :(
  • Odpowiedz
@odishewo: Właśnie instalacja na klatce może być problemem, do potrzebujesz ponad 20kW aby sensownie korzystać. Jeśli masz już instalację gazową, tylko potrzebujesz podpisać umowę to nawet się nie zastanawiaj.
  • Odpowiedz
ale argument ze słabym grzaniem z jednej fazy konkretny :)


@odishewo: nie znalbym z autopsji to bym nie pisal - mam najwiekszy (mocowo) przeplywowy na jedna faze i wybor:
a) woda leci "w miare" normalnie i jest ledwo letnia
b) woda ledwo leci i jest dosc ciepla - nie goraca
(reguluje na zaworze)
wiec o prysznicu mozesz zapomniec :P
  • Odpowiedz