Wpis z mikrobloga

#laptopy #dell #monitory
Siema mireczki. Pytanie mam do was. Posiadam laptopa Dell Latitude 7490.
Chciałbym, zamiast podłączać wszystkie 5 przewodów z osobna (ładowarka, 2 monitory (jeden z hdmi, drugi z usb-c) + klawiatura i myszka), pod jedno wejście USB-C podłączyć pod laptopa takiego huba, który by:
-ładował laptopa
-dawał sygnał hdmi na 2 monitory
-minimum 2 porty usb (2.0 lub 3.0, pod myszkę, klawiaturę).

Czy jest taka możliwość? Obawiam się czy taki hub obsłużył by 2 dodatkowe monitory na hdmi, oraz czy jest możliwość ładowania laptopa przez USB-C (niby w specyfikacji pisze że jest thunderbolt na tym porcie, ale żadnego logo błyskawicy obok wejścia nie ma ).
  • 10
  • Odpowiedz
@lDante93: Latitude 7490 w standardzie ma Thunderbolt 3. A co do stacji dokującej, to dell ma dedykowaną - WD15 (tam max 1920x1200 na dwóch monitorach) albo TB16 (tutaj już możesz nawet 4K na dwóch monitorach mieć).

Ładują kompa, wybudzają itd.
  • Odpowiedz
  • 0
700zl za WD15, 1200zl za TB16 to trochę za drogo, skoro górna półka innych zewnętrznych firm robiących huby to 200zł :/ polecicie coś tańszego?
  • Odpowiedz
@Vasek: mam wrażenie, że każda z Thunderboltem będzie działać tak samo krótko, nie wytrzymują codziennej pracy biurowej. Stare działały latami, te to jednorazówki.
  • Odpowiedz
@robert83: Ciężko mi porównać, my używaliśmy tych edocków przez długi dlugi czas, a później się przerzuciliśmy na maci i się łączymy prosto do monitora. :P

@lDante93: Nic innego chyba nie znajdziesz - nie ma gwarancji, że wszystko bedzie działać.
  • Odpowiedz
@lDante93: Mam:
https://www.amazon.de/gp/product/B07F2561H1
https://www.amazon.de/gp/product/B076Q6Z2RL
I wszystko działa. Mimo, że 65W, to bez problemu xps 15 się ładuje (jednak pod mocnym obciążeniem brakuje prądu i będzie spadał poziom baterii), więc dużo mniej prądożernego lapka z prockiem ulv też naładuje. Niestety drugie hdmi musiałbyś podpiąć osobnym kablem. Ew jeśli masz DP w monitorach, to chyba można podłączyć je sekwencyjnie.
  • Odpowiedz