Wpis z mikrobloga

Dzisiaj znajoma powiedziała mi coś strasznego. Syn jej 6 letni pytał jej ostatnio co to aborcja i czy to prawda że się zabija małe dzieci w brzuszku, czy jego mama jadła tabletki żeby go nie było, czy jest niechcianym dzieckiem. Teraz skąd takie pomysły w głowie chłopczyka? A no z lekcji religii w zerówce ( ͠° ͟ل͜ ͡°)

#religia #kosciol #dzieci ##!$%@?
  • 29
  • Odpowiedz
@BrakPomysluNaNick: głupie myślenie, jak wyślesz dziecko do szkoły i tak będą go straszyć to też tak powiesz? Są jakieś #!$%@? granice a nie straszenie dzieci, ja sobie nie przypominam takich nauk na religii za dziecka. Można być #!$%@?ą umysłową i uczyć matematyki albo biologii, chciałbyś żeby na biologii w 4 klasie pokazywano dzieciom zdjęcia abortowanych płodów? Przecież to biologia, ludzkie nie?
  • Odpowiedz
@BrakPomysluNaNick: no religia jaka jest taka jest, oni chodzą do kościoła jest OK ale nie gadanie 6 letnim dzieciom o zabijaniu małych dzieci w brzuszku. Rozumiem, że Ty masz dzieci tak? I od małego ich uświadamiasz w tym jaki jest świat, jak działa, oczywiście drastycznie, tłumacząc każdy hardkorowy szczegół? Wiedzę się przekazuje stosownie do wieku, nie mówi się o wszystkim dzieciom w taki sposób obojętnie czy to na lekcji religii czy
  • Odpowiedz
@elemenTH: wiedzę to się przekazuje na normalnych przedmiotach, takich opartych na nauce. Ich program opracowuje MEN i eksperci. Jak będę miał dziecko to do szkoły będzie chodziło właśnie po wiedzę a nie po to żeby jakiś szaman w sukience mieszał mu w głowie.
  • Odpowiedz
@elemenTH: Świat bywa dosyć okrutny i to nic złego że chcemy oszczędzić to małym dzieciom.
Niestety pewien człowiek miał inne plany. Jak ja chodziłem do szkoły to mieli na tyle rozsądku by nie poruszać takich tematów przy małych dzieciach. Nie wydaje mi się by mogły zrozumieć ten problem jak w wieku choćby gimnazjalnym.
Koleżanka musi sama zdecydować czy teraz próbować to wyjaśnić dziecku czy gdy będzie starsze, ja bym jednak poczekał.
  • Odpowiedz
@BrakPomysluNaNick: nie wydajesz się głupi ale ja mówię jedno a Ty dalej swoje jak by Ci się płyta zacięła. Nie rozmawiamy o sensowności religii tylko o podejściu na lekcji religii do małych dzieci, jakaś psycho baba katechetka straszy historiami o niechcianych ciążach i mordowaniu płodów, czego nie rozumiesz? Umiesz to wytłumaczyć dziecku? Opowiedzieć łagodnie człowieczkowi, który tego nie rozumie?

@Blaskun: weź 6 letnie dziecko i wytłumacz mu czym jest aborcja,
  • Odpowiedz
@elemenTH: ja się z tobą zgadzam, że straszenie dzieci takimi tematami jest chore bo ciężko się nie zgodzić. Ale to wynika właśnie z tego, że poszło w szkole na lekcję, nad którą nikt nie ma kontroli, na którą może przyjść nawiedzona baba i straszyć zamiast przekazywać jakąś wiedzę. A jak wiemy na takich lekcjach dzieją się i gorsze rzeczy.
  • Odpowiedz
@noicoztego: ogólnie wo poruszyła temat na zebraniu i chyba pociągnie to dalej. Się okazało, że inne dzieci nie mówiły rodzicom oprócz jeszcze jednego chłopca, który wspominał mamie, że boi się tej Pani od religii i matka nie wiedziała czemu. Temat rozwojowy.
  • Odpowiedz
@elemenTH: ja chyba do jakiejś #!$%@? zerówki chodziłem, bo z tego co pamiętam to religia wyglądała tak, że śpiewaliśmy jakieś piosenki, robiliśmy laurki na dzień mamy/taty/babci/dziadka, albo jakies ozdoby na choinkę czy tam wielkanoc i inne pierdoły. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@CzeXD: wiesz, tak też sobie wyobrażam zajęcia religii z dziećmi z zerówki, pewnie rodzice też a tu jak widać hardkorowa indoktrynacja od najmłodszych lat.
  • Odpowiedz
@elemenTH: fajna ta zerówka, taka nie za bardzo czysta od osób, które nie powinny tam być, jak np. ksiądz czy w ogóle lekcji religii


@13ooK: @elemenTH: lepiej żeby takie pytanka zadawałniż by miał pytać o techniki masturbacji jakie im pani pokazywała ( sexedukatorka xd )
  • Odpowiedz