Wpis z mikrobloga

tak m.in. w temacie dzisiejszego dnia - znalazłam dziś taką ładną infografikę o wręczaniu kwiatków

daję więc kilka protipów z niej (pewnie trochę za późno, ale cóż...):
1. bukiet wręczamy zawsze kwiatami do góry (ale to chyba oczywiste)
2. liczba kwiatków musi być nieparzysta (parzysta niby na pogrzeby - tego np. nie wiedziałam)
3. nie dajemy żółtych kwiatków - bo są symbolem rozstania, nienawiści, niewierności i zdrady
4. nie dajemy fioletowych kwiatków - te z kolei są symbolem smutku, rozstania

ad. 3.)
teraz tak się zastanawiam, czy wykopowy grafik popełnił małe faux-pas czy to tak z premedytacją ( ͡º ͜ʖ͡º)

takie kwiatki

inb4 - tak wiem, że to takie trochę bzdury, ale może jakaś potencjalna obdarowana przywiązuje do tego wagę - ja tam bym się ucieszyła z żółtych czy fioletowych kwiatków ¯\_(ツ)_/¯

jeszcze tak z mojej perspektywy - otrzymywanie bukietu wiązało się u mnie zawsze z mieszanymi uczuciami; taki przykry i niezręczny jest ten moment, gdy trzeba je już wyrzucić, bo jak to tak...wyrzucać prezent...? dlatego róże zawsze suszyłam i byłam wściekła jak moja mama za moimi plecami wyrzuciła moje suszki tłumacząc to jakąś "złą energią", która z nich emanuje)

przy okazji:

( ͡° ͜ʖ ͡° )*: wszystkim mirabelkom wszystkiego najlepszego

#dzienkobiet #zwiazki
MentalCat - tak m.in. w temacie dzisiejszego dnia - znalazłam dziś taką ładną infogra...

źródło: comment_SXJr4LybMlRaJvwc8PpCXHfaEDGivaOp.jpg

Pobierz
  • 2
@gentle_weep: nie wiem, ale się wypowiem ( ͡º ͜ʖ͡º)

wydaje mi się, że to może mieć coś wspólnego z pojawieniem się danego przypadku (czyt. kwiatka) w jakimś utworze literackim, w mitologii, baśni, bajce, na obrazie - w jakimś dziele kultury

np. Narcyz z greckiej mitologii
był pięknym chłopcem, kochały się w nim nimfy, ale on kochał tylko siebie i polowania - obojętny egoista
odtrącił zakochaną w