Wpis z mikrobloga

@extralion: Dzięki! Właśnie tak się zastanawiałem, czy już za bardzo w kicz nie poleciałem. Z drugiej strony, jakbym zrobił je mniej intensywne, to by nie robiło takiego wrażenia.
@kanaah: przydałaby się korekta perspektywy/cięcie zdjęcia po czarnej linii na jasnej kamienicy po prawej stronie. Zamykałoby to cienkim czarnym paskiem kadr od prawej strony, lewej stronie natomiast by to nie zaszkodziło. Byc może prawa strona będzie zbyt pochylona, dlatego potencjalnie zrobienie zdjęcia z innego punktu (wyżej lub niżej) dałoby mniejszą dystorsję (rozwiązaniem jest też zawsze zrobienie szerszego kadru szerokokątnym obiektywem i cięcie ze środka gdzie efekty są najmniejsze, a teleobiektyw, który
@hipodrom: o, już mnie wyczailiście :D
Właśnie nie do końca wiem od czego to zależy i sam jestem zdziwiony, że już przy f/5 wyszło. Na pewno wpływ ma kształt listków, jeżeli są zaokrąglone, to ten efekt tak bardzo nie wychodzi. U mnie na nocnych z długim czasem naświetlania coś koło f/8 są chyba najsensowniejsze, bo już widoczne, ale jeszcze nie tak, aby przeszkadzały w odbiorze zdjęcia.
@kanaah: to starym canonem 600D (APSC) . Ale teraz mam sony A7(FF) i dalej muszę mocno domykać... chociaż jeszcze nie obczaiłem do końca tego sprzętu... Trzeba iść na testy :)