Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osob, ktore ogladaly odcinek #superwizjer o smierci Rafała Markiewicza we wroclawskim wiezieniu.

Mianowicie chodzi mi o wypowiedz Pani doktor Moniki Płatek. Nie mieliscie wrazenia, ze Platek dokonala sprytnej manipulacji statystyka? Zamiast podac liczbe zgonow osob pozbawionych wolnosci w stosunku procentowym do liczby osob pozbawionych wolnosci, to sprytnie podala poszczegolne liczby.

Nie wiem czy to jest celowa #manipulacja czy tez lenistwo Pani doktor, ale moim zdaniem jest to sytuacja nie do pomyslenia, zeby naukowiec zatrudniony na jednej z dwoch najlepszych uczelni w Polsce wyciagal pewne wnioski na danych, ktorych w tej sytuacji nie powinien uzywac. #tvn #telewizja #prawo
  • 11
wybacz bo nie doprecyzowalem i formulowanie na podstawie tych statystyk pewnych wnioskow oskarzen.


@niezdiagnozowany: nic nie pisales o zadnych wnioskach. Przyczepiles sie tego ze "sprytnie podala dokladniejsze dane statystyczne"
@karer: "Zamiast podac liczbe zgonow osob pozbawionych wolnosci w stosunku procentowym do liczby osob pozbawionych wolnosci, to sprytnie podala poszczegolne liczby." Jeszcze dodatkowo powiedziala, o tym ze w sumie ilosc wiezniow rosnie ale to nie ma znaczenia.

To tak jakbym podal przyklad, ze medycyna poszla do tylko bo prosze popatrzec w X wieku umarlo mniej ludzi na swiecie niz w XX wieku.
To tak jakbym podal przyklad, ze medycyna poszla do tylko bo prosze popatrzec w X wieku umarlo mniej ludzi na swiecie niz w XX wieku.


@niezdiagnozowany: to fakt. Bo to co napisales to jeden wielki BELKOT. Nie wiem co chciales powiedziec. Na pewno nie jest to sprytne.