Wpis z mikrobloga

Mam zdjęcie jpg 1920x1280. Czy da się zmniejszyć do 1080x720, żeby utrata jakości nie była widoczna aż tak gołym okiem? 1080 to najdłuższy bok jaki toleruje instagram. Jak sama wrzuce 1920x1280 to instagram masakruje je do 1080x720 dlatego chce to zrobić sama. W Lightroomie próbowałam przy eksporcie ustawienia: quality 100, color space srgb, sharpen for screen, long edge 1080 ale wciąż różnica jest widoczna zbyt bardzo na ostrości względem 1920x1280

#fotografia #foto #photoshop #lightroom #grafikakomputerowa #instagram
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@foxyroxy otwórz zdjęcie w PS i zapisz je za pomocą CTRL +Alt + Shift + S. Zmień rozmiar w prawy dolnym rogu. W prawym górnym rogu pobaw się kompresja tak aby wynikowa waga zdjęcia była mniejsza niż 100kb. Ewentualnie zapisz z kompresja 100 i użyj TinyPng
  • Odpowiedz
@foxyroxy: Przeskaluj porządnym algorytmem do skalowania, np. popularnym Lanczos. Znajdziesz go chociażby w popularnej przeglądarce zdjęć FastStone Image Viever.
Porządne przeskalowanie to jedno, ciekawe jak masakruje wrzucone zdjęcie sam Instagram. Nie używam więc tu nie pomogę.
  • Odpowiedz
@snc_: @Fafrocel: Jeśli podeśle Wam zdjęcie spróbujecie zrobić coś po swojemu (znaleźć jakiś sposób)? Próbowałam Lanczosem, w PS i dalej kicha (zbyt wyraźna degradacja jakości,mydło w stosunku do pierwotnego zdjęcia)
  • Odpowiedz