Wpis z mikrobloga

Co mi sie podoba w NY0040:
- date day komplikacja z czarnym tlem
- jest nieco mniejszy (43mm w porownaniu do 44, chociaz lug to lug chyba takie samo)
- ta blyszczaco lustrzana czarna tarcza

Co mi sie podoba w BN0150:
- wskazowki
- koronka na godzinie 4
- chyba mniej udaje SKXa

Co do mechanizmow to mam ambiwaletne uczucia, z jednej strony fajnie miec automat ale z drugiej strony nie wiem
@AllieCaulfield: oba maja certyfikacje iso. Z ciekawostek ten Eco-Drive ma niebieska lume (kropka na bezelu jest jednak zielona).

Szukam od jakiegos czasu entry-level nurka. Zakochalem sie w SKXie ale mialem go w reku i jakosc wykonania nie jest najwyzsza. Nietrafiajacy bezel w indeksy nie pozwalalby mi zyc. Znasz moze nurki w podobnej cenie warte uwagi?

Musi on miec indeksy w ksztalcie owalu albo okragle oraz wskazowki w stylu plongeur, mercedes albo
@AllieCaulfield: wlasnie nie podobaja mi sie zegarki nurki z indeksami i wskazowkami jak w Mako 2, mam takie zboczenie (pomimo ze nie nurkuje) ze Divers watch to zegarek do nurkowania i w tym ma sie idealnie sprawdzac, cienkie indeksy i wskazowki, mniejsza ilosc lumy zmieniaja nurka w zegarek bardziej cywilizowany, zmniejszajac jednak czytelnosc tarczy pod woda.

Orient Ray 2 o niebo lepszy, jednak kazdy tutaj na wykopie i peperze spuszcza sie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Kimeey: mam bn0100 od citizena, skx781, czy Seiko sne439p1 ;) Ray 2 też. Co do bn0100 i sne439p1 to luz, oba solarne kwarce więc działają dokładnie, jakość wykonania bez zarzutów ale w Seiko bardziej jakby bezel wymagał dokładnego osadzenia. SKX781 to już kwestia gustu ja go lubię ;) ray2 to za to mega dokładny jak na automat w swojej cenie. Nie koryguje go prawie wcale :) zobacz na Ray 2 jest
@Kimeey: No niby te Citki są lepiej wykonane od SKX, tak powiadają. Nie porównywałem bo akurat w ten model byłem zapatrzony od pierwszego wejrzenia. A szczególności podobały mi się owalne indeksy oraz koronka, jej drobne żłobienia i sposób osadzenia w kopercie.
W Citizenach nie podoba mi się przerywany rozstaw "ząbków" w bezelu i właśnie koronka (wystaje z koperty).
A czy nurki Citizena sa cokolwiek warte? No tu bym się aż tak