Wpis z mikrobloga

Szukam pompki co2 na #rower #rowery. Macie jakieś sprawdzone modele? Pompki często różnią się nabojami (bez i z gwintem). Docelowo chciałbym używać na #szosa (oczywiście jako awaryjna), ale że cebula w narodzie silna - da radę napompować koło 25c dwoma nabojami 12g czy zmuszeni jesteśmy do 5x droższych 16g?
  • 19
  • Odpowiedz
@Zbiniu: aha, naboje mam te standardowe 16G . 16G jest już przy zakupie pompki i 16G były do kupienia za 5zł. Droższe to juz 20G albo i więcej. Ponoć jeden nabój starczy do koła 25C aby nabic do 7bar (oglądałem testy na YT) ja wożę ze sobą zawsze 2 naboje.
  • Odpowiedz
@dymel: ja mam sks airchamp pro - naboje po 5zeta jak bierzesz paczkę 6 - plus że mozesz zarówno gwintowanych jak i nie. Co prawda osobiście nie używałem, ale kiedyś mijałem jakiś lokalny wyścig, którego jeden użytkownik złapał kapcia a jego pompka - tradycyjna - chyba miała swój dziewiczy sprawdzian który oblała. Pożyczyłem swoją i w pół sekundy koło napompowane, więc wspomniany sks chyba można polecić ;)
  • Odpowiedz
@dymel: czemu nie wolisz zwykłej małej pompki? pewnie waży i zajmuje miejsca tyle samo co naboje co2, a przynajmniej nie kosztuje cię 5zł jedno pompowanie. Pompka co2 ma też taki problem, że jeśli ci zejdzie powietrze to najprawdopodobniej zejdzie ci znowu, a naboje ci się skończą i jesteś w dupie.
  • Odpowiedz
@MakiCzerwonePodMonteCassino: bo to ma być awaryjna pompka - nie uśmiecha mi się znowu zatrzymać w deszczu i machać przez parę (optymistycznie) minut pompką :) Już raz zgrabiałymi łapami uwaliłem wentyl pod koniec pompowania - uczucie 0/10, nie polecam.
  • Odpowiedz
dłuższa czy krótsza wersja?


@dymel: krótsza.

Do ilu nią pompujesz i jak długo to zajmuje?


@dymel: 7-8 spokojnie (więcej nawet nie próbowałem) - a ile to zajmuje? Nie wiem 2-3 minuty? Za rzadko teraz łapię kapcie po przejściu na porządne opony.
  • Odpowiedz
@kendi: to miałem na myśli - mógłbym wozić i 5, pytanie tylko czy 2szt. 12g napompują do odpowiedniego ciśnienia? 16g robi 7-8b w oponie 25c, 12g 1szt. tylko 5-5.5b, a to jest za mało. Nie znalazłem danych do 2x12g.
  • Odpowiedz
@dymel: z naboju korzystasz awaryjnie w zaleznosci od sytuacji, wiadomo, dlatego nie powinno miec to dla ciebie juz znaczenia ile nabije. 5 bar smialo wystarczy (choc mi naboje wbijaly zawsze duzo powietrza, ale nie patrzylem na wagi), do w miare komfortowej jazdy i dojazdu do domu. a tak to zwykly adapter starczy, chociaz mala pompka ktora nabije do 9/10b to tez fajna sprawa
  • Odpowiedz