Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi jak to jest bo mam problem z listonoszem firmy speedmail. Wszystkie listy zastaje wsadzone w płot a ostatnio nawet awizo mimo że cała rodzina była w domu. Dodam że nie mam żadnego psa ani żadnej tabliczki o psie na posesji. Listonosze z PP (a na przestrzeni lat było ich kilku) zawsze wchodzą dzwonią do drzwi i doreczaja list do ręki, tak samo z kurierami. Czy ten jegomość może sobie od tak włożyć list w płot i olać temat? Niby nie problem ale tak jak dzisiaj wieje to prawie list wywiało a z tym awizo to już calkiem przelała się czara goryczy.
#pytanie #pocztapolska #listonosz #kurier #speedmail
  • 8
@Maniekdg: Żadnemu listonoszowi nie zależnie od firmy nie wolno wchodzić na prywatną posesję.

a) Tak powinien dzwonić - składaj sobie skargę na speedmail
b) nie powinien zostawiać listów na płocie (jest to łamanie tajemnicy korespondencji), jeżeli nie masz skrzynki listy powinien zwrócić lub awizować
@Jezdziec666
@TheLukcity
Pytam ponieważ naprawdę nigdy nie miałem problemu z żadnym kurierem/listonosze aż do teraz, od kiedy niektóre przesyłki przejęła firma speedmail. Oczywiście reklamację składałem mailowo ale nie raczyli nawet odpisać. Spróbuję jeszcze raz najwyzej. Swoją drogą nigdy wcześniej nawet nie słyszałem o tej firmie i po szybkim researchu w necie wygląda to jak firma drucik-kogucik.
Też mam problem z tymi matołami wkłada list byle gdzie choć Skrzynka jest w widocznym miejscu ostatnio #!$%@?łem tego gnoja to się sytuacja poprawiła
@Maniekdg: A skrzynkę na listy masz? Nie wiem czy wiesz, ale to Twój obowiązek i jeżeli ktoś doręcza Ci zwykłe listy do ręki to robi przysługę (bo zwykły -> doręczamy do skrzynki). Ewentualna skarga itp. może skutkować tym, że ktoś nie będzie Ci w ogóle doręczał listów póki nie zamontujesz skrzynki.
@haosek tak skrzynka jest a mimo wszystko sprawa wygląda tak a nie inaczej, poza tym nawet jak zacznie wkładać do skrzynki to nie rozwiąże problemu zostawiania awizo bez dzwonienia do drzwi. No a każda z dwóch reklamacji/skarg wysłana do speedmail pozostaje bez odpowiedzi. Mogli by chociaż dla picu odpisać że przyjęli do wiadomości i zajmą się tematem a widocznie chyba wszyscy tam funkcjonują tak byle jak.
@Maniekdg: jak nie masz dzwonka przed wejsciem na posesje to nie ma obowiazku wchodzenia na prywatna posesje i maszerowania do drzwi zeby zadzwonic. nie ma dzwonka -> awizo i takie sa zalecenia dla listonoszy