Wpis z mikrobloga

Chciałem zacząć zbierać winyle ale cała ta toksyczna społeczność mnie na dobre zniechęciła, nieważne który gramofon bym nie chciał wybrać zawsze znalazło się chociaż kilku audiofilów wołających że to kupa złomu, że niszczy winyle, że jakość dźwięku nie ta, i że w ogóle powinienem wybrać coś innego (to co oni akurat mają) dopóki rzecz jasna jakiś inny audiofil nie zaczął znowu wołać o nim tego samego, normalnie jakbym oglądał reklamy proszków do prania gdzie każdy inny proszek to "zwykły proszek" zostawiający pełno plam, w końcu mi się odechciało i po prostu wróciłem do słuchania muzyki cyfrowej jak wszyscy, bo jak dla mnie to nie warto się po prostu użerać, przynajmniej mam spokój
#gownowpis #winyl #audio #muzyka
  • 11
@Zbruzman: Dlaczego sie przejmujesz zdaniem innych? Po prostu kup gramofon i po sprawie, chociaż sam nie rozumiem powodu w aktualnych czasach do zakupu gramofonu, mając dostęp do takich cudów jak Tidal.
@Kapitan-Planeta: wkładka gra, ale to zupełnie inna bajka... montuje się ją na ramieniu gramofonu i to tyle wspólnego. W gramofonie waże jest aby trzymał obroty, nie mial luzów na ramieniu i zeby mozna było ustawić nacisk na igłę.