Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś lubi tematykę opuszczonych obiektów wojskowych (MRU, Riese, Borne-Sulinowo), to nie tak daleko Polskiej granicy, na Łotwie jest ciekawe miasto - Lipawa. W czasach carskiej Rosji, miasto zostało otoczone fortami. Podczas zimnej wojny stanowiło bazę dla radzieckich łodzi podwodnych. Z obu tych okresów w okolicach miasta zostało masę opuszczonych obiektów, które obecnie niszczeją ukryte w lasach. Wg mnie, spokojnie na kilka dni "zwiedzania" obiektów wystarczy.

http://podroze360.tk/2018/07/11/pozostalosci-sowieckiej-potegi-lipawa/

Autorski tag do obserwowania/czarnolistowania: #podroze360

#podroze #podrozujzwykopem #lotwa #lipawa #urbex #zimnawojna
  • 10
  • Odpowiedz
@MrDeadhead: od siebie dodam, że jest jedno fajne opuszczone miasto na Łotwie, po opuszczeniu przez Rosjanie, wyleciało mi z głowy nazwa, ale dla chętnych mógłbym poszukać no i całkiem tanio można je zwiedzić :)
  • Odpowiedz
Skrunda


@sked: Fakt, po powrocie do PL o tym doczytałem i się wkurzałem że jakoś nie wyczaiłem tego przed wycieczką. No ale nic, dopisane do listy "do zobaczenia" - o ile za kilka lat jeszcze będzie tam co oglądać...
  • Odpowiedz
@MrDeadhead: ja tam przez rok nie dojechałem, bo najpierw pół roku zimy było, a pózniej jakoś tak czasu nie było i wróciłem do Polski, chociaż na liście nadal jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Messix: hmmm ja nie wiem, od tamtego czasu tam nie byłem. Obecnie jaram się balkanami, bo tutaj też masę tego typu jest, aż wypadało by się przeprowadzić, bo co kraj to nowe ciekawostki ((oo))
  • Odpowiedz
@MrDeadhead: ta, objechalem bałkany i widzialem tylko z daleka cale opuszczone wsie w gorach a nie bylo checi sie zatrzymac bo jechalem z typem co go interesowaly tylko plaze bary i piwerko. Ehhh
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Messix: trzeba zmienić towarzystwo ;-) a tak serio to też jade z różową którą nie do końca to jara. I już nawet nie mówię o opuszczonych wioskach, tylko np bunkry dla łodzi podwodnych, opuszczone bazy/stare forty, czy inne magiczne pochowane hangary dla samolotów w górach. Czy chociaż zwykle albanskie bunkry. Oj jest tu co robić...
  • Odpowiedz