Wpis z mikrobloga

Co może być fajniejszego od klocków, pociągu a nawet zabawki interaktywnej, która się świeci i gra różne melodyjki (podkreślam: gra różne melodyjki)? Ano zmywanie naczyń. Kajtek po prostu uwielbia. Za każdym razem po jedzeniu sam leci w stronę umywalki i pokazuje nań rączką. Sadzam go więc na blacie koło zlewu, a on dzielnie pomaga mi w zmywaniu. Gapi się z otwartą buzią na lecącą z kranu wodę, aż mu z wrażenia smoczek wypada, a jak powiem "poproszę płynu" to naciska dozownik i wyciska mi trochę na zmywak. Przekomiczne to jest :D #nianiaemilkos #dzieci
  • 22
  • Odpowiedz
@emilkos8: twój mały pomaga Ci w zmywaniu, a u nas? On musi sam! Ma swój schodek, który docelowo miał ułatwiać korzystanie z wc, ale bardziej sprawdza się jako podest, na którym można stanąć i myć naczynia. Wystarczy zaproponować dziecku, czy chce umyć gary i dwie godziny spokoju ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co prawda ma 3,5 roku, ale polecam każdemu ( ͡ ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@emilkos8: to muszę przyznać, że będzie z niego niezły pracownik, wszystko musi sam zrobić więc chętnie bierze udział w akcjach typu "przynieś, podaj", ale ciii... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@emilkos8: mój jest w podobnym wieku i uwielbia pomagać nam w sprzątaniu. Daję mu mr muscle (prześwitująca butelka, zielony płyn - najbardziej lubi), kawałek ręcznika papierowego, a on udaje, że psika, robi buzią "psik psik" i wyciera podłogę, stół, ściany XD
  • Odpowiedz
@nietenteges: nie, oczywiście, że szklane nie :) Wyłącznie plastikowe kubki i miski. Wygląda to tak, że nalewamy wodę do zatkanego zlewu, trochę płynu, by zrobić pianę i zabawa się rozpoczyna.
  • Odpowiedz
@emilkos8: w tym wieku dzieciaki lubią pomagać w domu. Mój pomagał przy praniu, opróżnianiu zmywarki, gotowaniu, wyrzucaniu śmieci itp. Ostatnio mył okna. Żeby było jasne: mycie okien to smarowanie wodą z płynem, więc rozumiem jego fascynację :D
  • Odpowiedz
@nietenteges: jasne, że tak :) dzieci mają dość bogatą wyobraźnię, że same sobie wymyślają zabawki czasem z naprawdę nieoczekiwanych rzeczy. Ale powiedz to dziadkom, wujkom, ciotkom, etc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dostał raz od cioci fantastyczny zestaw - stół z narzędziami. Plastikowe śrubki, nakrętki, młotek, piła, imadło, przekładki, kątownik, śrubokręty... ile on godzin przy tym stole spędził :)
  • Odpowiedz