Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Dziś trochę się wnerwiłem na Roborcka 2 :/ Mam natomiast pytanie czy macie jakiekolwiek problemy we włączaniu roborocka na innym piętrze? W sensie, że przenosicie go na inne piętro, włączacie czyszczenie i czy powiadamia Was, że się nie odnalazł, dlatego włącza nowe czyszczenie? Dziś miałem taką sytuację, iż zniosłem go piętro niżej, a ten myślał, że jest na tym samym piętrze co wszcześniej, a w efekcie tego nie chciał sprzątać (błądził), obijał się, itd. Zrobił niezłą kaszanę z mapy, co mnie wnerwiło trochę. Żeby było ciekawiej - gdy biorę go piętro wyżej niż piętro z ładowarką to wykrywa nowy obszar i wie, że ma robić od nowa... Oczywiście na piętrze ze stacją ma zapisaną mapę, barierę, itd.
Poniżej zdjęcia co zrobił :/

#roborock #xiaomi #odkurzacz #chinskiecuda #ilife
MisiekD - Dziś trochę się wnerwiłem na Roborcka 2 :/ Mam natomiast pytanie czy macie ...

źródło: comment_OBgOZg3LPDO5KIFaoyJrafElnWsk6ogh.jpg

Pobierz
  • 16
@MisiekD: Jak masz układ pomieszczeń podobny to może mu się pomylić. Startuj go w jakimś dziwnym miejscu co wiesz, że nie jest podobne rozmiarami do zapisanego piętra.

Mój się okręci raz, mówi że nie rozpoznał pomieszczenia i zaczyna nową mapę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Line-Storm: O ile dobrze pamiętam to startowałem go też z jakiegoś dziwnego pomieszczenie, a niestety efekt mizerny. Ale spróbuję jeszcze inne. Tak czy siak dzięki za rady, spróbujemy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zibizz1: mam włączone, ale nawet z tą opcją, piętro wyżej wykrywa mi nowe miejsce. A zapisana mapa pojawia się dopiero po wjechaniu do stacji.
@MisiekD: >piętro wyżej wykrywa mi nowe miejsce.
no jasne, bo jak coś zmienisz/przestawisz to musi wykryć te nowe rzeczy
Wyłacz tą opcje i bedzie pieterko sprzątał poprawnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zibizz1: nie zrozumiałeś chyba :) Mam parter, 1 piętro i 2 piętro. Na 1 piętrze mam stację, zapisaną mapę. Na 2 piętrze wykrywa mi jako nowe miejsce. Na parterze myśli, że jest na 1 piętrze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zibizz1: ale co mi to da? Ja chcę mieć właśnie zapisaną mapę na 1 piętrze. Problem w tym, że na 2 piętrze wykrywa nowe rozmieszczenia, a na innym piętrze nie.
@MisiekD: wyłączenie tej opcji spowoduje że nie weźmie przez pomyłke piętra 2 jako piętra 1. Rozpoczynajac sprzatenie nie bedzie używał mapy z poprzedniego sprzątanie. Jeśli nie dodałeś żadnych stref no-gone i wirtualnych scian to zapisywanie mapy jest niepotrzbne.
Ewentualnie mozesz spróbować w general settings->manage locations->stworzyć nową na kazdą kondygnacje ale nie wiem czy to pomoże
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zibizz1: właśnie mam zapisane bariery :/ No i clean zone działa.
A gdzie masz opcję "manage locations"? Ja tego nie mam u siebie, to jakaś inna wersja oprogramowania, apki czy kraj?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lestad: Próbowałem i to, i to. Działa to tak, że chyba musi wykryć nowe pomieszczenie, bo za każdym razem jak go przestawisz to się kręci rozpoznając nowe pomieszczenie.
Albo może mieć też czujnik wysokości.