Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ja w sprawie inwestowania. Chcę się trochę pobawić na giełdzie, wrzucić tam jakieś małe pieniądze, na zasadzie "a może zarobie" - czyli, w krotki i prosty sposob stracic kase.
Niemniej - padlo (chyba) na xtb. Chce poinwestowac gpw, nic zagranicznego.
Pytanie sa nastepujace:
1. Czy xtb to dobra opcja? Jesli nie xtb, to co innego? Podobno oszukujo, ale no wiadomo, w internecie napisac mozna wszystko - ile w tym prawdy?
2. Czy da sie.. usunac konto na xtb? W internecie nic a nic o tym nie ma, a jak wiadomo, xtb pobiera oplate za brak aktywnosci na koncie. Zalozmy ze juz przewale cala kase ktora tam wplacilem, i bede chcial usunac konto, bo juz starczy zabawy - da sie to zrobic? Tak, zeby nie przyszlo do mnie za 15 lat ze wisze im X zł za utrzymanie nieaktywnego konta?
3. Rejestrujac sie tam na pewno trzeba wyslac skan DO, co wynika z odpowiednich regulacji prawnych, no ale - nie beda robic problemu jak zaslonie dane ktore sa im nie potrzebne?
4. Czy da sie wplacic pieniadze na konto xtb za pomoca zwyklego przelewu, a nie za pomoca podpinania karty?

Teraz takie luźne pytanie:
5. Czy to o czym myślę, czyli zabawa w daytrading, przy obracaniu kwotami typu.. 1000zł, ma jakikolwiek sens?
Oczywiscie co łatwo wywnioskować z tego co piszę wyżej - z utratą tych pieniędzy pogodziłem się już dawno temu, ale po prostu jestem ciekaw - czy mając nikłą (ale cały czas powiększaną przez literaturę) wiedzę na temat giełdy, ale jednak w trybach demo zarabiając (nie na zasadzie "o było w dół to teraz w góre hehe udało się", tylko na zasadzie prostej analizy), jest jakakolwiek szansa zarobku? Oczywiście, w trybie demo, jak wiadomo - jest inaczej, niż jak się gra prawdziwymi, własnymi pieniędzmi..

No i finał:
6. Jest tutaj może ktoś, kto po prostu traktuje to (jak ja mam zamiar) jako zabawę, i coś na tym zarabia?
Bo słyszy się sporo o ludziach którzy z gieldy żyją, i słyszy się sporo o ludziach, którzy na giełdzie tracą regularnie kasę. Natomiast nie słyszy się o ludziach, którzy po prostu - zarobią sobie miesięcznie.. 100zł, i tak ciągną to granie na giełdzie jako po prostu - zabawę.

#gielda #inwestycje #pociagdozyskow #gpw #xtb

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 6
1. Czy xtb to dobra opcja? Jesli nie xtb, to co innego?


Ja używam biura maklerskiego przy moim banku. IMHO najwygodniejsza opcja.

Teraz takie luźne pytanie:

5. Czy to o czym myślę, czyli zabawa w daytrading, przy obracaniu kwotami typu.. 1000zł, ma jakikolwiek sens?


"Zabawa" niejako z definicji, nie ma innego sensu, niż sprawianie przyjemności bawiącemu się.
Jeżeli tylko będzie Ci to sprawiać frajdę - to nie widzę przeszkód.

Oczywiscie co łatwo