Wpis z mikrobloga

#mirkokoksy Mam problem. Zacząłem robić plan pod powerbulding od seby kota, przez pierwsze 4 tygodnie jest to 8x8 na 60% swojego maxa w siadach i +2.5kg na tydzień.

Teraz:

- Jeżeli w ostatnich seriach nie jestem w stanie zrobić 8 powtórzeń to zdjąć cieżaru trochę czy robić do upadku?

- Jestem w stanie zastąpić innym ćwiczeniem glute bridge? Jest to jedno z tych ćwiczeń które zupełnie mi nie leży...
  • 6
@LocaJohny ja bym dołożył serię, w której bym te brakujące powtórzenia sobie dorobił, lecz jeśli brakuje sporo powtórzeń w tych seriach to jednak bym zdjął trochę ciężaru.
Jak zdejmiesz i bez większego problemu zrobisz, to możesz myśleć, żeby sobie dołożyć. Fajnie jednak mieć ciężar tak dobrany, żeby wykonać poprawnie wszystkie serię.
@LocaJohny no to Ci jedna seria dodatkowa wychodzi praktycznie. No nie wiem co Ci poradzić, ja bym nie zszedł z ciężarem, tylko dodał na koniec serię - gdzie zmniejszysz ciężar o jakieś 20% i dobijesz stracone powtórzenia.
@LocaJohny: jeśli brakuje Ci powtórzeń to źle dobrałeś ciężar z którym zacząłeś, ten plan powinieneś wykonywać na rpe 9 w najgorszym wypadku, czyli dalej, nie robisz planu poprawnie i może nie być tak efektywny jak powinien

co to znaczy, że Ci nie leży dane ćwiczenie? to, że jest w tym planie na pewno ma jakiś cel, można powiedzieć, że mogą być to hip-thrusty, ale najlepiej zapytać osoby, która ten plan układała
@IVE347: Hipy nie bardzo. Glute Bridge wymusza użycie znacznie mniejszego ciężaru, dodatkowo jest w super serii z bułgarami, jakbyś wrzucił po 64p siadów jeszcze hipy z bułgarami to masz zniszczone dupsko na ponad 10dni.
@Skogyr dlatego napisałem, że ciężko cokolwiek w tym wypadku polecić, ale skoro glute bridge na piłce to raczej hip thrust na niskich ciężarach by wystarczył, poza tym yo plan dla średnio zaawansowanych więc wątpię że domsy na 10dni