Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#grybezpradu
Mirki co kupić na start Horror w Arkham ed2, Eldritch horror czy Arkham lcg, żeby pograć z dziewczyną i niekiedy samemu? Nie wiem na co się zdecydować do 200 zł
  • 23
  • Odpowiedz
  • 0
@wormwood89 na solo i duo LCG jest super. Podstawka miesci sie w budzecie ale jak sie wkrecicie to mozesz spokojnie dodac jedno zero na koncu.
Tylko ze gry bedziesz mial na lata :-)
  • Odpowiedz
@wormwood89: Arkham 2 ed odpada na starcie. Pomimo faktu, że we dwójkę dałby radę i można czerpać z gry w parze sporo przyjemności, to porównując z pozostałymi dwoma tytułami problemem może być próg wejścia, ciężar i złożoność zasad gry, czas rozgrywki i (jako truskawka na torcie) fakt, że to tytuł, który nie będzie rozwijany. Eldritch jest lżejszy, ale on daje najwięcej frajdy przy większym towarzystwie. We dwójkę (solo) będzie nużył,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Opos: cena na start to około 260 zł za 3 edycję AH, z tego co czytałem to za dużo osób 3ed nie poleca, sam nie wiem czemu. Z Twojej wypowiedzi wynika, że nie ma sensu brać tych gier dla gry w dwie osoby :/ już sam nie wiem czy dać sobie spokój z tym czy sprawdzić chociaż podstawkę lcg
  • Odpowiedz
@wormwood89 my kupiliśmy eldritch i graliśmy kilka razy w dwójkę jednak jest to lekko frustrujace. Jeżeli nie widzisz problemu w graniu dwoma postaciami przez 1 osobę to jest ok. Lcg natomiast ma super fabułę i klimat jednak aby mieć odpowiednio dużo zabawy to miesięczny wydatek 150 zl (50 min jeżeli w ogóle chcesz się zabierać za to). Sama podstawka szybko się znudzi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pyrakus: powiedz mi jeszcze coś, bo przeczytałem że tłumaczenie było spaprane w lcg co uniemożliwialo ukończenie rozgrywki czy obecne wersje były poprawiane czy cały czas ten problem ma miejsce? To może faktycznie zainwestować w podstawkę plus dodatek tylko który na start
  • Odpowiedz
@wormwood89: LCG to taki karciany RPG, masz budowe postaci (badacza) masz jego rozwój za zdobyte punkty doświadczenia i cały tryb kampanii z różnymi mozliwymi zakończeniami. Eldrith to bardziej klasyczna planszówka - rozkladasz grasz, zdobywasz przedmioty itp ale jak juz wygrasz to koniec.
  • Odpowiedz
@Pyrakus: ten miesieczny koszt to chyba liczac zaległości bo tak to średnio kolo 50-60 zł wychodzi za dodatek i raz na 7-8 mc duże pudło za 120.
  • Odpowiedz
@wormwood89 nie wiem na razie czekam na przesyłkę z 3, 4 i 5 scenariuszem do dunwitch. Podstawka plus dunwitch. Ogólnie leć po kolei poza return to ponieważ poziom trudności rośnie wraz z dodatkami podobno.
  • Odpowiedz
@wormwood89: LCG jest grą bardzo dobrą i stwierdzam to z pełną odpowiedzialnością. Na mej szafie stoi specjalny kuferek w którym mieszczą się dwie podstawki, trzy pełne kampanie plus dodatki pozwalające rozgrywać jeszcze raz te same przygody (czyli dajmy na to "Powrót Nocy Fanat(y)ka"). Jest odpowiednio złożona, ma najlepiej poprowadzoną fabułę ze wszystkich gier w uniwersum Horroru Arkham (no, może Posiadłość jest konkurencyjna), jak na grę tego typu jest dobrze regrywalna
  • Odpowiedz
@wormwood89 zastanów się czy chcesz "koszulkowac" wszystkie karty. Jest ich na prawdę sporo i w pełnej perspektywie jest to spory koszt. Ja osobiście kupuje koszulki tylko pod karty graczy.
  • Odpowiedz
@wormwood89: Dokładnie - koszulki noś na kartach podstawowych decku oraz na kartach pierwszej kampanii. Potem wystarczy przekładać koszulki z kart których nie używasz na karty którymi grasz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Opos: @Pyrakus: jeszcze jedno pytanie, po zakupie podstawki plus podstawki dunwitch to kupować później pozostałe 6 z dunwitch czy kupić jeszcze jedną podstawkę i pozostałe 6? Co w pierwszej kolejności jak chce grać w 60% solo a pozostałe 40% z dziewczyna
  • Odpowiedz