Wpis z mikrobloga

Hej Mirki!
Mam pytanko. Zakupiłem dwie pompy obiegowe C.O. do wody czystej, no oczywiście. Ale w instrukcji i na opakowaniu, że tylko do wodny pitnej. Można ją użyć do obiegu w grzejnikach i piecu z płaszczem wodnym? Sprzedawca średnio się orientuje ^ _ ^
https://allegro.pl/oferta/pompa-obiegowa-ibo-ohi-25-40-180-cyrkulacyjna-co-7677066396?snapshot=MjAxOS0wMi0yMVQxMDowNTo0OC44NDBaO2J1eWVyO2RkNGM3YmVjNjFiZTExMTNlOGZiYjdiNzg0ZGViOTRlMTg5Y2U3NzljY2Y1YzA2MzkyMmZlM2QwYTM4NGZhMzU%3D
#pytanie #pytaniedoeksperta #remontujzwykopem #budujzwykopem
  • 5
  • Odpowiedz
@Simfecstio: w opisie jest zdanie:

Pompy obiegowe OHI przeznaczone są do wymuszania obiegu w małych i średnich obiegach centralnego ogrzewania w budownictwie jednorodzinnym. Pompy mogą pracować tylko w obiegach wodnych

więc do centralnego ogrzewania

Pompy nie mogą pracować w obiegach wodnych, w których mogą występować zanieczyszczenia stałe (np. kawałki rdzy, kamienia kotłowego).


Przed pompą zawsze powinien być zainstalowany filtr osadnikowy chroniący urządzenie przed ewentualnymi zanieczyszczeniami.
  • Odpowiedz
  • 0
@Silikon zakładam że w grzejnikach powstaje więcej syfu niż w małym obiegu gdzie jest kocioł. A nie za bardzo chce mi się odsyłać. Są inne pompy w podobnej cenie i bardzo mało się różnią a takiego dziwnego zapisu nie ma. Sprzedawca sam nie wie co producent miał na myśli. Odpisali że nie wiedzą w jakich instalacjach c.o. można używać takie pompy xdd
  • Odpowiedz