Wpis z mikrobloga

czekałem 2 tygodnie na 0.17 zeby zacząć (wczesniej zrobiłem tylko kampanię) i od samego początku mam problem, bo staram się optymalnie wszytstko rozplanować, 100 razy myślę gdzie zaplanowac hutę, czy może piecy kaflowych nie rozstawić tak, żeby je później wymienić na elektryczne... gdzie ustawić laboratoria... ta gra to koszmar ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#factorio
  • 12
@liga: Z piecami to często stosowany pomysł.
Co do budowania ogólnie, to przeważnie szybciej wychodzi w praktyce budować i potem trzy razy przenosić, zamiast się zastanawiać w nieskończoność. Perfekcjonizm tu nie popłaca.
No i jak już poprzednik zaznaczył - zawsze zostawiaj miejsce dookoła wszystkiego, co budujesz. Później będziesz chciał np. dołożyć roboporty, albo przeciągnąć gdzieś taśmociągi pomiędzy "modułami" bazy, to będzie łatwiej.

Zresztą... i tak zawsze w końcu braknie ci miejsca.
@liga: Ja polecam budować tak jak Ci pasuje, bez zbędnego kombinowania a ponieważ mapa jest bez limitów to po prostu gdzieś daleko obok budujesz kolejną wersje piecy a starą albo zostawiasz albo usuwasz. I tak dalej, i tak dalej.
@liga @RandomowyMirek @zakopiak @diogene @Marval @Krysztal Ja teraz na 0.17 testuje nową koncepcje rozwoju bazy. Miejsce na roboporty mam zapewnione bo na innym save zrobiłem blueprinta gdzie jest ich ponad 500 i odrazu na blueprincie są też zaznaczone miejsca na te słupy energii dalekiego zasięgu. Wszsystko leci na magistale która cały czas leci na wschód, a fabryki poszczególnych sekcji rozbudowywuje na południe. Ma to tą zaletę że raz ze jest estetycznej niż
@mojemacki: nom taki prostokąt bardziej niż kwadrat, ale będzie ciekawie :D już raz tak zrobiłem ale za mały przez co nie pokrył całej bazy z 121 roboportów. Fajne było to że jak już doszedłem do zaautomatyzowanego wytwarzania roboportów i robotów to postawiłem jeden roboport, automaty które wytwarzały roboty wsadzały je prosto do tego zbudowanego roboportu i całość się zaczęła sama budować :D Roboporty są poustawiane w maksymalnej możliwej odległości od siebie
@temokkor to jebnie ( ͡º ͜ʖ͡º)


@mojemacki:
To zależy.

Jeżeli zamierza używać robotów logistycznych do przenoszenia składników w procesie produkcyjnym (zamiast taśmociągów) - to masz rację. Wtedy na dłuższą metę sprawdzają się tylko odizolowane "wyspy" sieci logistycznych, gdzie jest gęsto nawalone roboportów do ładowania.

Ale ja na przykład robotów używam niemal wyłącznie do budowy lub do przynoszenia/odnoszenia składników dla postaci. Wtedy najwygodniej jest mieć duży, jednolity