Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@luzdelsur1: Mi się zdaje, że to demencja, ktora może być rodzinna, genetyczna( ciocia jak wiadomo ma). On po prostu sam nie pamięta co pierd..lił, czy upubliczniał a następnie jest obrażony na cały świat jak się ktoś do tego odniesie. As pik potwierdzał, że Kurzatkowski ma ogromne problemy z pamięcią. Zapomina i nie ogarnia tak naprawdę. Dlatego moze niech "grupa przyjaciół" mu życzliwych, czytaj dewoty z grupy, umówią go na spotkanie z
@luzdelsur1: Teksty typu "wykończymy JK" + różne wyzwiska + takie tam kupy, mogą w sumie dać obraz nękanego człowieka.
O to właśnie chodzi.
Sądu wcale nie będzie interesowało, że JK zapracował sobie na taką "miłość" ze strony internautów, bo zrobił cośtam i cośtam na dokładkę. Ważny będzie fakt, że jego wizerunek jest poddawany negatywnym działaniom. Ludzie których wyłapią i postawią w stan oskarżenia mogą mieć ciepło.
@Zielona_Beczka: Nadal nie rozumiem. Dlaczego domalowanie kupy pod samochód ma być czynem ośmieszającym w taki sposób, aby stanowił element przestępstwa, natomiast domalowanie do twarzy osoby czapki pajaca już nie. Bądźmy konsekwentni. Jeśli nie ma logicznego wytłumaczenia to takie opowieści są jedynie próbą zastraszenia krytyków.
To że, jeśli ktoś podejmuje setki działań może stanowić nękanie to jest dla mnie oczywiste. Oceniajmy jednak jak normalni ludzie co takie "nękanie" może stanowić.
@luzdelsur1 to są ciężkie zaburzenia emocjonalne moim zdaniem. Co do tego, że jest osobą publiczną to ja już kilka razy wypowiadałam się jak to wygląda od strony prawnej. Miejcie świadomość tego, że prokuratura zacznie się śmiać, gdy zobaczy zarzuty o stalking "rysowanie kup palcem na śniegu obok mojego samochodu. Upublicznianie upublicznionych wczesniej treści ogólnodostępnych w Internecie dla każdego.. Zasadne wezwanie policji za parkowanie w miejscu niedozwolonym. Dochodzenie do rzetelności dysponowania zebranych pieniędzy
@iksha: Iskha świetnie napisane.
Dziwi mnie postępowanie jego kancelarii prawnej, jeżeli rzeczywiście jest tak, że go namawiają do zawiadomienia prokuratury i widzą "mnóstwo poważnych naruszeń prawa".
Może być oczywiście tak, że są rzeczy, o których nie wiemy i które rzeczywiście mogą być zakwalifikowane jako przestępstwo. Tyle tylko, że JK opowiada o zupełnie innych historiach. Rzekome wezwanie policji przed sąd jest tego najlepszym przykładem. Inna sprawa, że jeśli JK rzeczywiście widział przebieg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@iksha: ale plusiki owszem. Przy okazji mam pytanie. Jakie konsekwencje grożą mi ewentualnie za posta, którego od kilku dni mam wielka chęć, tak z przekory zamiescić? Takie krótkie- Dojadę cię.- ? XD
@bronya W Polsce obowiązują regulacje prawne, które przewidują kary za znieważanie lub nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym, rasowym, etnicznym, wyznaniowym (art. 256 i 257 Kodeksu karnego). Polskie prawo nie przewiduje przepisu chronią cego w sposób szczególny osoby przed nienawiścią z powodu orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej. Zachowanie osoby używającej mowy nienawiści w wyżej wymie- nionych przypadkach może wyczerpywać znamiona przestępstwa (np. z art. 190, 212 lub 216 Kodeksu karnego)
@bronya Zjawiskiem bliskim hejtowaniu jest posługiwanie się mową nienawiści, które polega na „przypisywaniu negatywnych cech i/lub wzywaniu do dyskryminujących działań wymierzonych w pewną kategorię społeczną (...). Mowa nienawiści przesycona jest uprzedzeniami do danej grupy i jej negatywnymi stereotypami. Opiera się na nieupraw nionym uogólnieniu negatywnych cech lub działań” Terminem „mowa nienawiści” (odpowiednik angielskiego hate speech) definiuje się wypowiedzi (zarówno ustne, jak pisemne), których celem jest lżenie, oskarżanie, wyszydzanie oraz poniżanie osoby lub
@bronya poszukaj mojego wcześniejszego postu danego dużo dużo wcześniej o prawie odnoszącym się do krytyki osoby publicznej i mniejszej ochrony prawnej takiego delikwenta. Jednym słowem, jeśli merytorycznie krytykujesz, masz ku temu podstawy aby poddawać wątpliwości takie, a nie inne działania, które uprawia J.K. będąc osobą publiczną, to napisz co myślisz. Podstawowe prawo konstytucyjne to wolność słowa w państwie demokratycznym jakim rzekomo jest PL. ( )
Pół życia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@iksha: Dziękuję, ale ja oprócz tego, że bywam trochę złosliwa to nie przejawiam raczej zapędów morderczych czy majacych na celu przesladowanie tego delikwenta. Dojadę Cię moim zdaniem brzmi pieszczotliwie XD
@iksha: Skoro znasz się na rzeczy, to chyba rozumiesz, że jest istotna różnica pomiędzy zgłoszeniem, że gdzieś stoi źle zaparkowany samochód, a zgłoszeniem takiego faktu, nagrywaniem interwencji i publikacją filmu w sieci ze słowami "ale się dziad zdziwi, muhahahaa". ¯_(ツ)_/¯
To samo tyczy się jednego śmiesznego zdjęcia z dorysowanymi rogami czy kupą, a wielokrotnym ośmieszaniem go poprzez tworzenie i publikowanie takich treści.

Ja tam wcale Jacka nie lubię, a ma trochę
@Zielona_Beczka:
"Skoro znasz się na rzeczy, to chyba rozumiesz, że jest istotna różnica pomiędzy zgłoszeniem, że gdzieś stoi źle zaparkowany samochód, a zgłoszeniem takiego faktu, nagrywaniem interwencji i publikacją filmu w sieci ze słowami "ale się dziad zdziwi, muhahahaa"."

Jeśli mówimy o tym konkretnym przypadku, to z treści rozmowy prowadzonej na FB wynika, że osoba, która nagrała ten film NIE zgłosiła faktu złego zaparkowania samochodu.

Jeśli nagranie holowania samochodu (z wrednym
@Zielona_Beczka co Ty gadasz dziewczyno. Po pierwsze to się sama na wstępie sprzedałaś, że jesteś od Jacka, bo gdybyś nie miała nic na sumieniu to byś się od razu nie tłumaczyła. Po drugie wystąpienie w reportażu to nie jest równoznaczne z byciem osobą publiczną. Taka osoba jest nadal prywatna tylko udzieliła się w mediach publicznie. Po trzecie kłamiesz, bredzisz i to jak z nut. Kto Ci kazał to napisać? Bo to się