Wpis z mikrobloga

Śmieszy mnie to gadanie, że matura z matmy jest na logikę, podczas gdy większość pytań na ABCD to funkcje, logarytmy oraz równania i nierówności. xD Już to widzę, jak ktoś bez wiedzy sobie poradzi. Tak naprawdę maturą na logikę jest język polski, a nie jakaś tam matma.
#gownowpis #matura #szkola #licbaza
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 487
@Aedemkun logika jest taka ze masz #!$%@?ą 16 stronnicową ściągę obok siebie i dalej nie umiesz dzieki niej zdać na minimum 30% to nie nadajesz sie na nic, to tak jakby miec streszczenie kazdej lektury obok siebie
  • Odpowiedz
@alteron: prawda. Są dwa zasadnicze problemy. 1. Niekompetentna kadra, która nie umie uczyć i nie uczy myślenia. 2. Leniwi uczniowie, którym nie chce się dupy ruszyć i którym nie zależy.
  • Odpowiedz
@Aedemkun: powiedzmy sobie szczerze. nawet jeżeli matematyka totalnie nie wchodzi ci do głowy, to, jako stworzenie łatwo uczące się schematów, jesteś w stanie nauczyć się tych schematów, które dotyczą matury. kto tego nie robi albo nie ma po prostu takich zdolności i nie zasługuje na zdaną mature albo mu się po prostu nie chce i też nie zasługuje przez to na mature. inna sprawa, że gdy ktoś uważa, że druga
  • Odpowiedz
Jeżeli ktoś po trzech latach nauki w liceum nie jest w stanie zdać matury chociaż na minimum to jest skończonym debilem. W liceum opuściłem 1200 godzin, przez ten czas do nauki matmy nie usiadłem ani razu, wiedziałem tyle co wyniosłem z nielicznych lekcji na których byłem. Dwa miesiące przed maturą zacząłem się uczyć bo miałem zagrożenie z matmy przez parę sprawdzianów na które nie przyszedłem. Po dwóch miesiącach niezbyt intensywnej nauki zdałem
  • Odpowiedz
@gnocchi: oczywiście, że nie. Każdy myśleć logicznie powinien umieć. Zresztą jak to powiedział Hawking, w wydanej pośmiertnie książce:

Nie głoszę bynajmniej idei, że każdy młody człowiek powinien obrać drogę naukową, ponieważ społeczeństwu potrzeba szerokiego wachlarza umiejętności. Opowiadam się jednak za dążeniem do tego, by wszyscy orientowali się i swobodnie poruszali w tematach naukowych, niezależnie od tego, czym przyjdzie im się w życiu zajmować. Powinni być obeznani z nauką i starać się być na bieżąco z nowymi osiągnięciami nauki i techniki, aby nieustannie poszerzać swą wiedzę.


A tutaj
  • Odpowiedz
  • 3
@ejsap_kupno: Reguła autorytetu - poczytaj sobie. W sprawach społecznych Hawking nie jest żadnym autorytetem. Zdanie wyrażone w jego książce jest tylko i wyłącznie jego opinią. Jak najbardziej można się z nim kłócić. To nie jest tak, że jeśli ktoś był wybitnym fizykiem to nagle staje się ekspertem w każdej dziedzinie życia.
  • Odpowiedz