Wpis z mikrobloga

Śmieszy mnie to gadanie, że matura z matmy jest na logikę, podczas gdy większość pytań na ABCD to funkcje, logarytmy oraz równania i nierówności. xD Już to widzę, jak ktoś bez wiedzy sobie poradzi. Tak naprawdę maturą na logikę jest język polski, a nie jakaś tam matma.
#gownowpis #matura #szkola #licbaza
  • 43
  • Odpowiedz
  • 2
Jeżeli ktoś po trzech latach nauki w liceum nie jest w stanie zdać matury chociaż na minimum to jest skończonym debilem


@Szolim: No też tak uważam. Napisałem jedynie, że matura z matematyki nie jest na logikę. Czytanie ze zrozumieniem się kłania, wielki ścisłowcu.
  • Odpowiedz
@Asterling: jasne
https://cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_MATURALNY_OD_2015/Arkusze_egzaminacyjne/2018/formula_od_2015/matematyka/MMA-P1_1P-182.pdf tutaj test
https://cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_MATURALNY_OD_2015/Informatory/2015/MATURA_2015_Wybrane_wzory_matematyczne.pdf tutaj karta wzorów
Zad 1 (1)
nie musimy wiedzieć co to logarytm bo w karcie jest napisane, wystarczy wykorzystać 2 wzory żeby włączyć 2 do logarytmu, a potem wykorzystać wzór na odejmowanie logarytmów i potem wystarczy tylko wykorzystać podaną definicję logarytmu i wiedzieć 3 do jakiej potęgi da 9. Darmowy punkt
Zad 2 (1)
Tutaj też uczeń ma wszystko rozpisane na karcie że pierwiastek to
  • Odpowiedz
  • 0
@Aedemkun Tak, ZWŁASZCZA te 30% podstawowej wymagane do zaliczenia to czyste logarytmy, logika, funkcje i równania xD
O karcie wzorów nawet nie wspominam.
Jak ktoś jest głupi to nie musi w ogóle mieć matury, toż z podstawowym też podobno biorą do pracy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@alteron: Problem w szkole jest taki, że nie uczą abstrakcyjnego myślenia. Pracując z osobami od podstawówki do matury zauważyłem, że dla większości to tylko zbiór cyferek i ewentualnie jakiegoś x i y. Pytając uczniów technikum czym jest funkcja to nie potrafili wydukać nic więcej niż to, że funkcja prosta ma jedno miejsce zerowe, a parabola maks 2. Oni nie potrafią użyć tych wzorów, bo nawet nie zdają sobie sprawy jak mają
  • Odpowiedz
@Asterling Jak to nic nie da? Wszystko podane jak na tacy. Ba! Nawet lecisz z arkuszem tak samo jak że ściąga o nie trzeba skakać. Wszystko poniżej 100% (+- kilka procent bo zawsze można się rozkojarzyć) bez żadnego wcześniejszego przygotowania to kompletny brak mózgu.
  • Odpowiedz
@Aedemkun: Serio? Ja nawet wzorów nie znałam (przez całe LO można było używać tablic) i miałam kolo 80%. Jakbym poćwiczyła trochę zadania to pewnie byłoby ponad 90. Przypuszczam, że ktoś, kto miał 5 w gimbazie napisałby matmę na 40-50%, bo ok, delty i trygonometrii nie miał, stereometria i geometria jest bardziej zaawansowana, nie wie jak rozwiązywać zadania z prawdopodobieństwa i może sam na to nie wpaść.
  • Odpowiedz
gadanie, że matura z matmy jest na logikę, podczas gdy większość pytań na ABCD to funkcje, logarytmy oraz równania i nierówności. xD


@Aedemkun: No i tu masz tę logikę. Najprostszy przykład. Masz zadanie i książkę z rozwiązaniami. Dopasuj dobre rozwiązanie do dobrego zadania. Na takiej zasadzie masz korzystać z logiki i myślenia.

Tak naprawdę maturą na logikę jest język polski, a nie jakaś tam matma.

Ta, jasne xD
Matura z polskiego
  • Odpowiedz
@Aedemkun: Dostajesz do matury dużo czasu plus książkę w której są odpowiedzi do wszystkich pytań. Xd Oczywicie da się to rozwiązać z wiedza jedynie pozwalającą na zdanie do klasy do klasy przez te 12-13 lat. Ba, jak miałeś 3 przez cały czas to dostaniesz minimum 80% a ci z 4-5 to bardziej już zastanawiają się czy stracą ten jeden punkt przez nieuwagę i będzie 98% a nie 100. No chyba ze
  • Odpowiedz
@Aedemkun: problemem słabych wyników z matmy nie jest sama matura, tylko uczniowie i nauczyciele. Żeby zdać maturę na podstawie wystarczy nauczyć się sposobu rozwiązywania zadań poprzez korzystanie z wzorów. Jeżeli ktoś nie zdał to na 99% albo nie chciał się nauczyć, albo uczono go w zły sposób. Takich naprawdę głupich jest bardzo mało
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aedemkun: ja miałem 100%, po 5min skończyłem a po kolejnych 5 wymyśliłem 10 kolejnych zadań w brudnopisie bo nie mogłem oddać. Nie wiem jak ktoś może mieć poniżej 99%, trzeba być totalnym debilem, tam są zadania z podstawówki, już dzieci w żłobku rozwiązują trudniejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Asterling: A powiedz mi, do czego Ci ściąga w równaniach i nierównościach? XD Ułożenie rónania czy nierówności to kwintesencja logicznego myślenia.

Podaj choćby jedną "bzdurną regułkę", którą należy znać, żeby zdać maturę na minimum 30%. Albo #!$%@?, nawet na 100%. Jedną. Nie dwie, nie pięć. Jedną.
  • Odpowiedz
@Asterling: Jakich regułek? Wszystkie regułki są na karcie wzorów, serio właśnie je oglądam. Jeżeli chodzi Ci o to jak je zastosować w rozwiązaniu danego przykładu to mam przykre wieści - to nie są regułki to po prostu tobie brak umiejętności logicznego i analitycznego myślenia, być może też z koncentracją na bakier. Ale tak to już jest jak zamiast starać się zrozumieć dlaczego coś jest rozwiązywane w taki, a nie inny sposób
  • Odpowiedz
Z tym arkuszem wzorów co masz do dyspozycji, to ni #!$%@? nie musisz mieć żadnej wiedzy ani nie musisz umieć liczyć, by ten pseudotest zdać na 30%, niestety sporo ludzi to skrajni idioci, którzy nawet nie potrafią połączyć dwóch kropek...
  • Odpowiedz