Wpis z mikrobloga

Jak ten #marvel działa? Wytłumaczy mi ktoś? Generalnie chodzi mi o to, że kiedyś tam obejrzałem sobie thor ragnarok. Teraz z braku zajęcia chwilowego postanowiłem sobie obejrzeć avengers. No i oglądam właśnie trójkę - ale coś mi nie pasuje. Tzn zorientowałem się że trzecia część tej serii dzieje się bezpośrednio po tym thorze. Coś już z dwójką mi nie pasowało, bo jakby za duża luka była między nimi. Tak samo że spiderman się pojawił. Ale znowu kiedyś oglądałem deadpool'a i nie zauważyłem nawiązań do innych dzieł. W związku z czym pytanie - w jaki sposób to uniwersum się zazębia? Które filmy są ze sobą powiązane a które nie? (Podobna sytuacja z serialem #punisher i tam innym z #netflix chyba jest) No i w jakiej kolejności chronologicznej to jest? Trzeba to wszystko oglądać żeby wiedzieć co się dzieje?
#marvel
  • 14
@Przegrywek123: To co mówi @Imperator_Wladek ale bez Agentów Tarczy, którzy odnoszą się do filmów Marvela - wskrzeszenie Coulson, to co działo się po Thor 2, upadek tarczy (Cap 2), pod koniec sezonu pojawia się nawet Nick Fury, dokładnie pokazany wstęp do filmu Avengers 2 (czemu film zaczyna się tak, a nie inaczej). Później to już tylko mniejsze nawiązania do ant-man, civil war, i avengers 3.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Przegrywek123: @arnoldvon:
Agenci miali być rozszerzeniem MCU i dlatego pierwszy sezon fajnie rozwija wątki z filmów. Pozniej doszło do rozłamu w Marvelu i serial tylko nawiązuje do filmów (nawet do Thanosa). W filmach Coulson nadal jest martwy i nie ma Inhumans (przed rozłamem był nawet w planach w film o nich a tak tylko powstał marny serial)