Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k

Robię sobie kurs JavaStart podstawy, jestem w końcowej fazie. Mam już przygotowany kurs ze Springa i po jego ukończeniu mam zamiar zrobić jakąś apkę webową żeby tę teorię z kursów jakoś wdrożyć w praktykę. Wiem, że ciężko ocenić jak dużo będę potrafił i jak z tym sobie będę radził, ale moje pytanie brzmi: lepiej od razu starać się o juniora czy lepiej na początek iść na stażystę aby jakoś łagodniej w to wejść?
  • 10
@azbestnyPlac: srogie XD. Przerobiłem ten kurs z (sama java) w miesiąc i powiem ci, że tam nie ma nawet 20% wiedzy, jaką trzeba opanować na poziomie juniorskim xD. Dopiero jak sobie przerobisz po tym np Java Podstawy X + kurs buchalki na udemy to możesz powiedzieć, że widziałeś podstawy języka javy(widziałeś, a nie że umiesz i możesz żadać 3k xD)

Co do kursa springa to nie przerabiałem więc się nie wypowiadam,
@azbestnyPlac: Dostanie się na juniora/staż jest teraz dość trudne. Ogarnięcie podstaw Javy to taki początek drogi. Teraz zajmiesz się rzeczami stricte webowymi, zrobisz ten tutorial ze Springa, który da Ci elementarną wiedzę do napisania pierwszej apki webowej. Imo żeby dobrze ogarnąć podstawy korzystania z frameworka, to trzeba 2-3 solidne projekty w nim pyknąć. Z każdym kolejnym łatwiej będzie się pisało :) Potem ładne cv i wysyłaj. Żeby zwiększyć swoje szanse możesz
@wykopek12345: Nie zakładam że będę juniorem - chciałbym a pomarzyć można :P oprócz samego przerobienia kursów klepie dodatkowe rzeczy żeby to utrwalić. Mam plan i celem tego wpisu było powierzchowne rozeznanie 'to wystarczy czy coś jeszcze?'. Informacje co jeszcze wziąć na warsztat żeby móc się starać o zatrudnienie są dla mnie pomocne a więc dziękuję ;)
@lalalajp2_- planowałem zrobić jeden bardzo rozbudowany, ale im więcej tym lepiej. JS mam obecnie na
Teraz już nie wymagają od juniora: algorytmów, struktur danych, znajomości działania systemów operscyjnych, zarządzania pamięcią, baz danych(przynajmniej podstaw SQL), znajomości protokołów sieciowych? Czyli szerokiego obszaru wiedzy naokoło Javy? Serio wystarczy nauczyć się Javy i Springs nawet nie wiedząc "jak to działa"?