Wpis z mikrobloga

Pytałem o kask, pytałem o ochraniacze, to teraz pozostało zapytać o plecak na wycieczki po trailach. Obecnie na oku mam Deutera Race za 150 złotych jako plecak na mniejsze wypady w różnych temperaturach. Czy jest to dobra propozycja na początek przygody z plecakami stricte do MTB? Jaki model polecacie, do którego można włożyć worek z rurką, ma pas biodrowy, jest w miarę przewiewny i z funkcjami jak przypięcie kasku czy dedykowane kieszenie pod narzędzia, telefony albo okulary? Zależy mi na funkcjonalności tylko i wyłącznie pod rower.

Dodatkowo jeszcze dopytam o ten plastikowy bukłak na wodę. Jaka marka jest w porządku i da się łatwo utrzymać higienę w środku worka? Camelbak, Deuter, Vaude, Ergon, Evoc, Zefal, Leatt, coś innego?

#rower #mtb #trailmtb #cokupic #downhill #enduromtb
  • 7
@Lipwig: Generalnie coś markowego - najlepiej, żeby miał zamykanie na listwę, a nie zakręcany korek - łatwiej go wyczyścić. Ja mam teraz bukłaki hydrapaka i camelbaka - obydwa polecam, choć HP jest fajniejszy bo ma taką "przeponę" - mniej chlupie, poza tym zamknięcie na listwę.

No i co fajne to dożywotnia gwarancja hydrapaka - po 4-5 latach zaczał mi przeciekać ich soft flask, zrobiłem zdjęcie, zgłosiłem reklamację, 2 dni później: "Cześć,