Wpis z mikrobloga

Pije mate od niedawna narazie piłem amande elaborade i jakieś pojedyncze próbki. chce teraz kupić ze 3,4 paczki po 500 gramów różnych rodzajów. Narazie mam na oku Krausa organica bo @czajnikowy nagrał, że fajne, jakieś Kurupi bo chce coś mega klasycznego i Cejrowski poleca no i Rosamonte bo dużo o niej słyszę cały czas. Chciałbym spóbować jeszcze coś nietypowego, najlepiej zajebistego w smaku, jedyny warunek to brak sztucznych aromatów w składzie i innych sztucznych rzeczy. Poleccie coś i napiszcie co myślicie o tych yerbach co wspomniałem.
#yerbamate
  • 12
@Oake: Taragui ma sztuczne aromaty jak cos, union go kupiłem w połowie naturalny a w połowie nie pewnie grejpfrut sztuczny. Verde mate cactus de juarez też nietypowe ale jest ok
@Oake: jednocześnie klasycznie i nietypowo to np. Canarias, albo inne yerby w stylu urugwajskim. Są raczej mniej popularne u nas niż yerby z Argentyny czy Paragwaju, w smaku są bardziej trawiaste i świeże, minusem jest to że wymagają trochę wprawy w przygotowaniu ale są świetne