Wpis z mikrobloga

@Kelemele @piotr414 ogólnie dyskusja o kartach dużej rodziny. Ludzie się #!$%@?ą, że... Daje za mało zniżek XD dają Ci zniżki bez powodu tak na prawdę, tylko dlatego, że masz 3+ dzieci i jeszcze: TA ZNIŻKA JEST MAŁA! NAWET MI SIE KARTY NA STACJI NIE CHCE WYJMOWAĆ
@WarmWeather: ja #!$%@?ę, jaki debilizm. Wolę nie płacić podatków tylko inwestować #zagranico i mieć emeryturę np. z nieruchomości a nie głodówkę od ZUSu. #!$%@?ć socjalizm i podatki. Pluję na rozdawanie pieniędzy podludziom żeby kupować ich głosy. Z jakiej kuhwa racji mam utrzymywać czyjeś gówniaki. Wolę mniej podatków żeby było mnie stać na wychowanie własnego w dobrobycie i przekaznie mu czegoś bardziej wartościowego niż "dej"
Jak nie zobaczymy zlotowki z naszych odlozonych pieniedzy to dlatego, ze bedzie niz demograficzny. Jakby nie bylo, powinnismy wspierac rodzenie sie jak najwiekszej ilosci gowniakow, bo z ich wyplaty beda nasze emerytury :d
@kajtusS ale kindergeld jest w miarę proporcjonalny do niemieckiego PKB, w Polsce to rozdawanie siana, którego nie ma :) wolę sobie spokojnie odkładać na siebie i cieszyć się, że czerpię korzyści z tego w jaki sposób wydawane są podatki, które płacę. O emeryturę też się nie martwię xD Niech każdy robi ile chce, ale chociaż niech sami za to płacą xD
@Tylkoprzechodze: nie mam szczerze mowiac zdania na ten temat, bo mnie to nie dotyczy. Ale moja mama zajmuje sie kultura w moim rodzinnym miescie i mowi, ze to rzeczywiscie zauwazalne, ze po wejsciu 500plus dzieci jezdza na wycieczki, na wakacje, biedniejsze dzieciaki nie odstaja juz tak w szkole. Wiadomo, ze patola bedzie zawsze i gdzies te pieniadze pojda na alkohol, ale ogolnie widac poprawe zycia rodzin z dziecmi. Przynajmniej u nas,
@kajtusS Nie mówię, że to samo zło, ale na pewno jest to niedorzeczne w takiej formie, bo rozdają wszystkim za głosy, zamiast dawać w taki sposób, żeby nie było możliwości wydać na chlańsko, tipsy czy inne gunwo. W domu na przeciwko moich rodziców mieszka taka prawdziwa patola, która z zasiłków, alimentów i zapomóg ma ponad 4500, a bieda jest dokładnie taka sama jak była... Mam ochotę opisać ich przypadek, ale boję się,
@Tylkoprzechodze: dawaj, opowiadaj :D rozumiem twoj punkt widzenia, ale tez nie mozna wszystkich karac za dzialania patologii xd sa sluzby, ktore powinny zrobic wywiad srodowiskowy i patola nie powinna dostawac kasy do rak. Ale moja mama tez mi opowiadala, ze jak ludzie dostaja paczki z zapomogi topotem sprzedaja te produkty - kasze, ryz etc. Ale tez opowiem tu gaka jedna sytuacje... W mojej rodzinie nastolatkowie sa nauczeni, ze jak chca sobie
@kajtusS chyba napisze post, bo to jest długa i zawiła historia z wieloma zwrotami akcji xD jak chcesz, to mogę Cię zawołać, jak już to zrobię (σ ͜ʖσ)

No i właśnie to mnie boli przeokrutnie, że ludzie żyjący zgodnie z jakimiś moralnymi zasadami i próbujący wychowywać tak swoje dzieci, mają dużo trudniej I muszą włożyć w to znacznie więcej pracy, niż roszczeniowe kombinatorstwo. Uczciwie