Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 145/150

Ermenegildo Zegna Essenze: Javanese Patchouli (2012)

Seria Essenze od Zegna’y należy do moich ulubionych ekskluzywnych kolekcji spośród mainstreamowych marek. Wszystkie zapachy, które poznałem są niesamowicie oryginalne i czuć od nich jakością na kilometr. Nie wiem czy akurat Jawajska Paczula jest numerem jeden czy będzie to któryś z irysów, Indonezyjski Oud czy Haitańska Wetyweria, wszystkie są bowiem piękne na swój sposób i nie sposób wybrać ten numer jeden.

Używając Javanese Patchouli bez wątpienia będziemy mieli do czynienia z himalajami perfumiarstwa. Niesamowicie naturalnie perfumy, których głównym bohaterem jest tytułowa paczula. Na początku delikatna, trochę świeża za sprawą bergamotki, później jest już nieco gorzka, ziemista czy wręcz bagnista i na myśl przychodzą skojarzenia z wilgotnym tropikalnym lasem deszczowym. Tak naprawdę oprócz bergamotki mamy w składzie jeszcze tylko pieprz, tonkę i i cedr i jeśli mam być szczery to wyraźniej wyczuwam tylko pieprz a tonka może być odpowiedzialna za delikatną słodycz obecną w późniejszych fazach. Cedr dla mnie jest przykryty przez resztę i nieobecny. Perfumy trudne, nie dla każdego, nie na co dzień i niezbyt uniwersalne. Jest to raczej wyrafinowane pachnidło skierowane do odbiorcy szukającego zapachu eleganckiego i oryginalnego. Mimo swojego tropikalnego klimatu nie mam pojęcia jak sprawa ma się z nimi w lecie, czy podduszają czy nie przeszkadzają otoczeniu czy osobie je noszącej.

Parametry ma bardzo dziwne i jest to trudne do sklasyfikowania. Trwałość to tak między 7 a 8 godzin a projekcja bardzo różna. Raz miałem wrażenie, że zimny wiatr unicestwił je po godzinie, innym razem wyczute zostały ode mnie po paru godzinach i to nie z najbliższej odległości. Spośród całej linii Essenze postawiłbym je na samym środku jeśli chodzi o parametry..

Polecam przetestować tak jak i zresztą pozostałe zapachy z linii Essenze, a są Sephory w Polsce gdzie można to zrobić. Na pewno nie są to łatwe perfumy i nie trudno będzie o bardzo rozbieżne opinie. Dla mnie bomba, ale nie mogę doczekać się lata jak przetestuje je któregoś dusznego wieczoru i zobaczę jak zadziała na mnie przywołany przez nie tropikalny klimat lasów deszczowych.

A dzisiaj ruszam do perfumerii przetestować wielkiego klasyka, którego wstyd się przyznać ale nie mam i kupno zawsze odkładałem na później. Chciałbym jednak zrobić jak najbardziej rzetelny opis zarówno aromatu jak i parametrów.

typ: earthy-woody
zapach: 8,0/10
trwałość: 7,5/10
projekcja: 6,5/10
cena: około 350 zl za 125 ml testera.

https://www.parfumo.net/Perfumes/Ermenegildo_Zegna/Essenze_Javanese_Patchouli
https://www.fragrantica.com/perfume/Ermenegildo-Zegna/Javanese-Patchouli-16187.html
drlove - #150perfum #perfumy 145/150

Ermenegildo Zegna Essenze: Javanese Patchouli...

źródło: comment_jtdnsBklqnx78mCWUqX4KjFYE1AtTeKM.jpg

Pobierz
  • 24