Wyścig pierwszy, sezon pierwszy - Melbourne

Nico Rosberg wygrywa wyścig inaugurujący sezon 2014!
Po dobrych kwalifikacjach Nico Rosberg zdołał wyprzedzić Lewisa Hamiltona i zanotować pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.
Z bardzo dobrej strony pokazał się również Massa - zajął piątę miejsce i został liderem "Formuły 1,5"
Robert Kubica niestety spadł z miejsca 14. na miejsce 16. i przegrał wewnątrzzespołową rywalizację ze swoim kolegą Romainem, który spisał się świetnie - zajął ósmą pozycję i zaliczył największy awans w porównaniu do kwalifikacji (aż 10 miejsc). Z kolei Danił Kvyat zaliczył największy spadek - z 12. miejsca na 21.
Najszybsze okrążenie należy do Lewisa Hamiltona - 1:30.148

Wyścig Kubicy początkowo wyglądał bardzo dobrze, po pierwszej szykanie zdołał awansować na miejsce 13, a na następnym zakręcie wyprzedził aż czterech kierowców i awansował na miejsce 9. Później po ciężkiej walce i kolizji(!) z Jensonem Buttonem udało mu się wskoczyć jeszcze na ósme miejsce. Później bronił się przed atakami rywali, lecz na okrążeniu ósmym został wyprzedzony przez Kimiego Raikkonena, który i tak zaraz po tym zjechał do boksu. Kubica zjechał dość późno do pit stopu na zużytych oponach pośrednich i po wyjeździe z niego spadł na 16tą pozycję. Próbował jeszcze walczyć o pozycję z Kevinem Magnussenem z McLarena, lecz nie udało mu się to i z oddali słyszał tylko "SUCK MY BALLS". Kubica zmniejszył tempo po dość dużym błędzie w drugim sektorze i dojechał bezpiecznie na pozycji, na której był od swojego wyjazdu z pit stopu.

Zapraszam do obserwowania tagu #kubica2014, na którym będę wrzucał więcej informacji dotyczących treningów, kwalifikacji, wyścigu i aktualnych wyników poszczególnych kierowców.

#f1 #kubica
  • 7
@dosiu: Ja mam zawsze taki problem, że gdy wyprzedzam kogoś w czasie wyścigu to robię to tak nieudolnie, że spowalniam nas obu. I fakt, wyprzedzam typa ale tracę na tym manewrze 2-3 sekundy na okrążeniu przez co dogonienie kolejnego gościa jest co raz trudniejsze. W sumie to skupiałem się na kwalifikacjach, kręcenie jak najszybszych kółek sprawia mi największą frajdę