Wpis z mikrobloga

Masz jakis kanal na youtube?


@Javier0705: #!$%@?, znak czasów - ktoś coś zmajstrował i od razu pytania o kanał na YT xDD

@Dasi3k: Te jaskółcze łączenia naprawdę zajebiste jak na pierwszy mebel, możesz napisać jak je wykonałeś?
  • Odpowiedz
@Javier0705: Lepiej spytać i przeczytać odpowiedź, niż marnować nawet 5-10 minut na oglądanie kolejnego wymuszonego aktu masturbacji, jak można podsumować zdecydowaną większość dzisiejszego YouTuba.
  • Odpowiedz
@Elaviart: Owszem, youtube to dzis dol z mulem, ale moze wlasnie dlatego fajnie by bylo podnosic jego poziom takimi tresciami. Najbardziej szczegolowo opisana odpowiedziec nie bedzie tak dokladna jak jej wizualizacja.
  • Odpowiedz
ry widzę wysokie loty ! Jaskółcze ręcznie czy frezarka ?


@Ubiprom: Blat sklejony na PVA + zrobiłem domino (festool domino 500), później szlifowane, szlifierka elektryczną.
A do robienia łaczeń jaskółczych w szufladach użyłem frezarki + miałem taki szablon.

No właśnie nie malowane tylko woskowane, i tu jest mankament tego bo podczas użytkowania wosk sie wyciera i muszę szlifować i nakładać od nowa, więc teraz myślę czy by nie zebrać całego wosku
Dasi3k - > ry widzę wysokie loty ! Jaskółcze ręcznie czy frezarka ?

@Ubiprom: Blat...

źródło: comment_ILoJKiwWIDZApEPRf4E9r6Hu9zNQeucN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Najbardziej szczegolowo opisana odpowiedziec nie bedzie tak dokladna jak jej wizualizacja.


@Javier0705: Chyba za dużo książek to ty nie czytasz, co? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
O tym jak wykonać tego typu połączenie to traktuje jakieś półtora pierdyliarda filmików i drugie tyle szczegółowych instrukcji. Pytanie dotyczyło tego jak je wykonał autor wpisu.
  • Odpowiedz
@sebaaaxy: Tak jak napisałem to jest mój pierwszy samodzielnie wykonany mebel z drewna, nie ukończyłem żadnej szkoły stolarskiej, a więc na pewno popełniłem jakieś błędy. Jeśli możesz polecić mi jakies lektury, gdzie mógłbym doczytać więcej na temat błędów o których mówisz będę wdzięczny.
  • Odpowiedz
@x-ray: Narzędzi mam sporo, bo pracuje przy montowaniu mebli w biurach. Tutaj trzeba było jakieś dodatkowe narzędzia mieć, których nie używam na codzień ale na szczęście nie jestem samotny w tym co robię. :)

Wydaję mi się, że można wszystko wykonać narzedziami ręcznymi ale oczywiście będzie to nakładem cięższej i dłuższej pracy.
  • Odpowiedz