Wpis z mikrobloga

@MMM22: Dokładnie. Dlatego podczas próby wytłumaczenia ludziom ile Pablo Escobar miał kasy posługiwano się nie konkretnymi liczbami tylko podawano przykład działający na wyobraźnię. Mianowicie facet wydawał 1000$ DZIENNIE na gumki recepturki do spinania nowych plików banknotów. Brzmi lepiej nie?
  • Odpowiedz
@franek13: Zgadzam się, może samobójstwo brata i ciężkie dzieciństwo doprowadziło go do takiej sytuacji. Ja nigdy za nim nie przepadałem (szczególnie po tym co zrobił w Grecji xD) ale szanuję go.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MMM22: to typowe dla polityki xD "HURR DURR tamci ukradli 10 milionuf, a tamten 2 miliardy" "zrubcje te drogi w koncuu!!!! to tylko 10-15 mln złotych inwestycji, przecież dla was to nic" xD
  • Odpowiedz
@franek13: Tzn w sumie to nic takiego. Poleciał tam streamować razem z Andym i Greekiem (nie wiem czy ich kojarzysz) i po 2 dniach uciekł od nich sam i poleciał streamować do Amsterdamu. Trochę dziwna sytuacja, planujesz miesiąc wyjazd ze znajomymi i po 2 dniach od nich uciekasz. Też pamiętam że na jednym ze streamów opowiadał, że nie może łapać za metalową klamkę bo się brzydzi albo jak się kłócił
  • Odpowiedz
@Levandyr: a z dziewczyną to wiem. No on #!$%@? był, z MitchJonesem też pamiętam różne akcje. No cóż, teraz już nie mam czasu tego śledzić, ale gość ewidentnie ma coś z psychiką i własnym ego.
  • Odpowiedz
@seeksoul dlatego często kradzież więcej niż miliona złotych nie robi na ludziach wrażenia, bo nie ogarniają takiej kwoty. A jak ktoś zajuma 400 czy 4000 złotych? Uuuu Panie...
  • Odpowiedz
@Tarec: chodzi o to co napisał @djtartini1: ludzie nie rozumieją dużych liczb, szczególnie dobrze to widać w tym jak reagują na różne wiadomości. Często newsy typu "podpisał niekorzystną umowę na której państwo straciło 30 mld zł", "nieudana inwestycja pochłonęła 150 mln zł" albo "premier wydał 100 000 zł na premie bez dobrego uzasadnienia" są traktowane jako problemy tej samej rangi, z takim samym zaangażowaniem rozpamiętywane i komentowane.

Ale
  • Odpowiedz
@MMM22: Ludzie w ogole maja problem z wyobrazniem sobie wiekszych liczb. Polecam ksiazke „Analfabetyzm matematyczny”


@CoyJared: a większy problem niż ludzie mają scenarzyści sci-fi i nie, nie chodzi o dramaturgię i to, żeby np. statki się widziały, a skala. Jakiś #!$%@? dramat w Star Trekach, olaboga, zagłada planety/kontynentu, kilkaset tysięcy ludzi może zginąć. Kilkaset tysięcy, które rozwinęło cywilizację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz